Web Sitesi Tercümesi

Son yıllarda oldukça önem kazanan e-ticarette, uluslararası pazara açılacağınız zaman ihtiyacınız olan hizmet web sitesi tercümesidir. Kaynak dildeki sayfanın doğallığına ve bütününe zarar vermeden yapılacak olan sağlam bir web sitesi tercümesi ile siz de hedefinize emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Bu noktada ihtiyacınız olan hizmete kolay bir şekilde ulaşmak için Bilim Tercüme ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Web Sitesi Tercümesi Nedir?

Web sitesi tercümesi, markaların ve şirketlerin yeni pazarlarda ürünlerini veya hizmetlerini tanıtarak potansiyel müşteriler kazanmasına yardımcı olan bir işlemdir. Bu nedenle hedeflenen kitlenin tercihlerine ve kültürel öğelerine uygun bir web sitesi lokalizasyon süreci gerçekleşmelidir. Ana dile ve hedef dile hâkim olmanın yanı sıra kültürler arası bir köprü kurma görevini üstlenecek uzman ve deneyimli bir lokalizasyon ekibi ile yürütülen web sitesi tercümesi sayesinde uluslararası pazarlara açılmak oldukça kolay bir hale gelir. Bu noktada web site çeviri bürosunun bünyesinde bulundurduğu uzman ve deneyimli web site tercüman ekibiyle hizmet vermesi gerekir. Hedeflenen kitlenin tercihleri ve ihtiyaçları analiz edilip ardından detaylı araştırmalar yapılarak lokalizasyon sürecine başlanmalıdır.

Hangi Tür Web Siteleri Çevrilir?

WordPress, PHP, ASP.NET ve HTML tabanlı siteler çeviri yapılırken tercih edilen programlardır. Çünkü çeviri işlemi sadece metinlerin çevrilmesi değildir. Sitenin bulunduğu bölgedeki kültürel, şirketinizin değerini yansıtan imgelerinde doğru bir şekilde çevrilmesi gerekir. Farklı ülkelerdeki müşterilerinizin sitenize girdiği zaman edindiği ilk izlenim çok önemlidir. Sizin hakkınızda ilk 5 saniyede kafasında fikir sahibi olan müşterilerinizin daha fazla sitede kalması için yapılan çeviri hizmetinin hem ilgi çekici olması hem de sizi yansıtması gerekir. Bunun için WordPress, PHP, ASP.NET ve HTML gibi tabanlı siteler tercih etmenizi tavsiye edilir. Bu sistemlerin çeviri işleminde sunduğu kolaylığın yanı sıra diğer işlemleriniz için sunduğu avantajlar da uluslararası pazarda rakiplerinizin bir adım önüne geçmenizi sağlar.

Web Site Çevirisi İçin Ne Kadar Öderim?

Yurtdışında hizmet verdiğiniz zaman müşterileriniz profesyonel çeviri programı kullanmak istemez bunun yerine anlayabileceği siteleri tercih eder. Bu da sizi bir adım geriye atar. Şirketinizin simgeleri, misyonunuz, vizyonunuz gibi değerleri de çeviri ile kullanıcılarınıza yansıtarak bir adım daha ön plana çıkabilirsiniz. Bu yüzden tecrübeli yeminli tercümanlar ile anlaşıp sitenizin çevirisini yaptırmanız gerekir. Tercüme işlemi için her şirket farklı fiyat politikasına gidebilir. Bu noktada çeviri hizmetinin tamamlanması gereken süre, web sitesinin nişi, karakter sayısı gibi unsurlar fiyatları etkiler. 

Web Sitesi Çeviri Hizmetinin Önemi

Web sitesi çevirisi globalleşmenin etkisiyle, ülkelerdeki olabilecek potansiyel müşterilerine ulaşmayı hedefleyen şirketlerin ve kişilerin, hedef pazarda benimsenip kabul edilmesi için oldukça gerekli bir işlemdir. 

Bir şirketin binası, içindeki gösterişi, çalışanların kıyafetleri ve davranışları, problem çözebilme yetenekleri gibi unsurlar fiziksel dünyada oldukça önemlidir. Online dünyada ise şirketin bütün bu unsurlarını sahip olunan web sitesi yansıtır. Dolayısıyla sizden bir ürün veya hizmet satın alacak olan potansiyel kullanıcıların web sitenizi beğenmesi, sitenizde uzun zaman geçirerek faydalanması oldukça önemlidir. Bu noktada uluslararası pazarda kullanıcıları etkileyebilmek için web sitesi çeviri hizmeti olmazsa olmaz bir işlemdir. Şirketinizi uluslararası alanda tanıtmak ve yurtdışı satışlarınızı artırmak, yurt dışında müşteri edinmek için şirketinizin dünyaya açılan penceresi web sitenizin dilini hedef kitlenize uygun hale getirmeniz gerekir.

Uzman Web Sitesi Tercüman Kadrosu ile Bilim Tercüme

Web sitesi çevirisi çevirinin yanı sıra internet sitesi tasarımı, kültürel öğelerin hatasız aktarılması unsurlarda yetkin olmayı gerektirdiğinden web sitesi lokalizasyonu oldukça meşakkatli bir iştir. Bunun için profesyonel web sitesi tercümanları çalışılmalı ve dillerin yanı sıra bir kültür çevirisi gerçekleştirilmelidir. 

Bu noktada Bilim Tercüme alanında uzman tercüman kadrosuyla bütçenize uygun bir çeviri hizmeti sunar. Sitenin büyüklüğüne ve çevrilecek dile göre değişiklik gösteren web site tercüme fiyatları ile siz de kaliteli ve hızlı bir çeviri hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca hedef dilin kültürel ögelerini göz önünde bulunduran Bilim Tercüme ile 120’den fazla dilde hizmet alabilirsiniz. 7/24 iletişime geçebileceğiniz Bilim Tercüme ile hemen fiyat teklifi alabilir, dilediğiniz hizmete bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Web Sitesi Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.