Banka Raporları Tercümesi

Banka raporları tercümesi banka hesabı olan kişilerin ihtiyaç duyduğu bir takım belgelerdir. Bu raporlara ihtiyaç duyabilmek için ilk olarak bir banka hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Herhangi bir banka şubesine giderek kendi adınıza banka hesabı açtırabilirsiniz. Banka da açtırdığınız hesap sonucunda size bir banka hesap cüzdanı verilmektedir. Sonrasında ise hesabınızı aktif olarak kullanmaya devam ettiğiniz sürece ya da hesabınız olmaması durumunda bankadan yapmış olduğunuz bazı işlemler için;  hesabınıza dair bazı raporlara ihtiyaç duyacaksınız. Banka başvuru formları, banka dokümanları, banka raporları, muhasebe raporları, banka hesap ekstresi, sigorta poliçesi, banka yazışmaları, finansal doküman, finansal analiz, banka hesap durum belgesi gibi banka raporlarına ihtiyaç duyulmaktadır. 

Banka Hesap Özeti Tercümesi Neden Gereklidir?

Banka hesap özeti tercümesi, banka hesap özetinizin başka bir dile çevrilmiş halidir. Bazı durumlarda bu çeviriye ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle ihracat ile uğraşan kişi, işletme ya da firmaların banka hesap özet belgeleri kendilerine başka dillerden mail yolu ile ulaştığı zaman, bu konuda herhangi bir dil bilgisine sahip olmaması durumunda istenmedik durumlarla karşı karşıya kalabilmektedir. Kredi kartlarının iki yüzü vardır. Kredi kartlarının karanlık yüzü banka müşterilerinin finansal açıdan tamamen karartabilir. Bundan dolayı bu noktada banka hesap özeti çevirileri önem taşımaktadır. Doğru ve güvenilir tercüme sayesinde kullanıcı güvenle istediği dilde hesap özetinin tercümesini yaptırabilmektedir. Size dijital ya da fiziksel yol ile gelen iletileri bir tercüme bürosu ile anlaşarak yaptırmalısınız. Anlaşma yaptığınız tercümanlar mümkünse yeminli ve noter onaylı olmalıdır. Aynı zamanda yurtdışı seyahatlerde banka hesap cüzdanı tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Banka hesap cüzdanı çevirisine ihtiyaç duyulan bazı durumlar mevcuttur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Yurt dışı seyahatleri sırasında vize işlemlerinin yapılabilmesi için konsolosluklar tarafından talep edilebilmektedir. 
 • Yurt dışı eğitimlerinde hem vize işlemleri için hem eğitim için gidilecek okul tarafından istenebilmektedir. 
 • Yurt dışında iş kurma amaçlı yapılan ziyaretler de banka hesap cüzdanı tercümesi istenebilmektedir.
 • Yurt dışında çalışanlar Türkiye’de kredili alım yapacaksa bu nedenle hesap cüzdanı tercümesi istenebilmektedir. 
 • Gelir durumu belgelenmek için istenebilmektedir. 
 • Yurt dışı seyahatleri esnasında hava alanında gişe işlemleri esnasında istenebilmektedir.

Banka Raporları Tercümesi Nasıl Yapılır?

Banka raporları çevirisine genellikle ihtiyaç duyulmasının asıl nedeni farklı bir dil kullanan herhangi yurt dışı bir ülke ile ya da internet üzerinden herhangi bir iş yapmak ya da alışverişte bulunmaktır. Bu tür durumlarda ihtiyaç duyulan banka raporlarının istenilen dilde anlaşılır bir şekilde çevrilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada ise çeviri büroları devreye girmektedir. Tercüme büroları alanında uzman ve tecrübeli çalışanları ile istenen raporların anlaşılır şekilde istenen dile çevirisini gerçekleştirir. Anlaşma yaptığınız tercüme bürosunun yeminli ve noter onaylı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde bilinmeyen kişiler tarafından yapılan tercüme işlemlerinde banka hesap bilgilerinizin tamamı tercümanın elinde olduğundan dolayı istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle güvenilir bürolar tarafından tercüme işlemlerini gerçekleştirmenizde fayda vardır. 

Banka Hesap Özeti Tercümesi Fiyatları Nedir?

Banka hesap özeti tercümesi alanında uzman ve tecrübeli tercümanlar tarafından yapılmaktadır. Bunun için tercümanlık yapan şirketlere başvurmanız gerekmektedir. Banka raporları tercümesi ve banka hesap cüzdanı çevirisi belirli bir fiyat karşılığında yapılmaktadır. Tercümeyi fiyatı ise şu koşullar ile belirlenmektedir;

 • Tercüme için beklenen teslim zamanı,
 • Müşteri istekleri
 • Tercümenin hangi dilden hangi dile yapılacağı
 • Tercüme edilecek karakter sayısı
 • Yeminli ya da noter onaylı tercüme mi olacağı 

Gibi seçeneklerle belirlenmektedir. Tercüman şirketleri tarafından noter onaylı ya da yeminli hesap cüzdanı tercümesi yapılabilmektedir. Bu şekilde istediğiniz tercüme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Banka Raporları Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.