Konşimento Tercümesi

Konşimento, gemilere yüklenmek üzere verilen malın tüm bilgilerinin yer aldığı ayrıntılı taşımacılık belgesidir. Diğer taşıma seçeneklerine göre maliyet olarak daha ucuzdur. Nakliyat olarak sık tercih edilen gemi taşımacılığında konşimento tercümesi çok önemlidir. Başka ülkelere gönderilecek yükün içeriğinin bilinmesi ve uygun dilde tercümesi için konşimento tercümesi yapılması gereken bir işlemdir. Konşimento yükü teslim alan ve teslim eden arasında imzalanarak resmi bir belge haline gelmektedir. Konşimento tercümesi yapılırken belgede bulunan tüm maddeler dikkatlice incelenip çevirinin özenle yapılması çok önem arz etmektedir. Konşimento tercümesi resmi bir belge olduğundan kullanılan dile ve üsluba dikkat edilmelidir. Konşimento tercümesinde yapılan yanlışlıklar tarafların maddi zararlar yaşamasına neden olmaktadır.

Konşimento Tercümesi Neden Önemlidir?

Konşimento tercümesinde belgede bulunan sayısal ve sözel verilerde yapılabilecek en küçük bir hata büyük sıkıntılara neden olacağı unutulmamalıdır. Konşimento belgesinde yükü taşıyanın ve taşıtanın tüm hak, sorumluluk ve yükümlülükleri belirtilmekte ve koruma altına alınmaktadır. Konşimento belgesinde malın yüklemesinin yapıldığı ilk noktadan, teslimatın gerçekleşeceği noktaya, malın değerine, yükleyicinin ve alıcının kim olduğuna, yüklemenin yapıldığı geminin adı ve uyruğuna dair tüm bilgiler yer almaktadır. Konşimento çevirisi deniz yolu ile yapılacak tüm taşımalarda gerekli olan ve malın korunmasına adına yapılan bir işlemdir. Konşimento tercümesini yapacak olan kişinin belgede yer alan tüm maddeleri açık ve yalın bir dil ile çevirisini yapması tercih edilmelidir. Yapılacak olan bu yalın çeviri her iki tarafa da kolaylıklar sağlayacaktır. 

Konşimento Tercümesi Ücretleri

Konşimento tercümesinde ücretlendirme belgede bulunan harf, karakter sayısına ve çeviri diline göre değişkenlik göstermektedir. Tercih edilecek firma ve yeminli tercümanların çeviri dilindeki becerisi oldukça önemlidir. Ülkemizde en çok konşimento çevirileri İngilizce, Fransızca, Arapça ve Rusça dillerinde olup daha birçok dilde çeviri yapılmaktadır. Firmamızdan alacağınız hizmet yaşanabilecek maddi kayıplarınızın önüne geçmeniz adına atacağınız bir adımdır. Tüm resmi belgelerde olduğu gibi konşimento tercümelerinizde de yeminli tercümanları seçmeniz sizlere büyük fayda sağlayacaktır. Bize ulaştırdığınız konşimento belgeleriniz diğer tercümeleriniz gibi en kısa sürede özenle hazırlanıp sizlere teslim edilir. Tercümeleriniz yanlışsız sizi zarar uğratmayacak profesyonel ekip arkadaşlarımız ile hazırlanmaktadır. Konşimento tercümelerinizin doğru çevirisi ile hukuki olarak oluşabilecek her türlü kaybınızın önüne geçmekteyiz.

Konşimento Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.