Çekçe Tercüme

Çekçe tercüme Avrupa ülkelerinden biri olan Çekya’nın resmi dili Çekçe, Slav dil ailesine mensuptur. Geniş bir coğrafya veya kalabalık toplumlar konuşulan dilin AB Avrupa resmi dili olarak kabul edilmesi, önemli olmasını sağlar. Resmi evrak türünden çeviri taleplerinin profesyonelce çeviri açısından tercüme ofisi olarak hizmet vermekteyiz. Çekçe tercüman ekibince verilen hizmet, hızlı bir teslimatın mümkün olmasını da çevirinin yüzde yüz doğru doğru olmasını sağlayarak  verilir. Çekçe tercüme ihtiyacına yönelik metnin akademik, tıp, otomotiv veya farklı sektörlerle ilişkili olabilir. Çekçe tercümeye yönelik bir metin sınırlaması söz konusu değildir, istenilen her türlü belge çevirisi yapılmaktadır.

Çekçe Tercüme Hizmetleri

Çekçe tercüme yüzde yüz doğru metinlere ulaşmak için iki kontrollü sistemi çalıştıran hizmetimiz çerçevesinde metnin dili ve hedef dile göre en uygun tercüman atamasını gerçekleştirir. Tercüme hizmetlerimiz çeviriyi yapacak tercüman atamasından başlayan sürecinin tamamlanması halinde ilk kontrol tercüme eden çeviri uzmanı getirilir. Böylece, metinde olası hataların önü tıkanır ve orijinal metin yüzde yüz uyumlu bir çeviri metninin ortaya çıkması mümkün olur. Bu mekanizma işletilirken olabildiğince hızlı olunması ve müşterinin uzun süreler bekletilmemesine dikkat edilir. Makul süreler içerisinde gerçekleşen çeviriler büyük bir projeyi ifade etmektedir. Tercüme olarak, Çekçeden Türkçeye tercüme yaptığımız belgelerinizin,

  • Noter onay işlemleri,
  • Valilik, kaymakamlık vb. resmi kurum işlemleri,
  • Dışişleri apostil işlemleri firmamız yapılmaktadır.

Çekçe yeminli tercüman ihtiyacı tercüme de karşılanılan talepler yer alır. Resmi evrak niteliğindeki belgeleriniz, çeviri alanında uzman ve dil yeteneklerini kanıtlamış, yeminli tercümanlarca çevrilir. Yeminli tercüman çevrilen bir metne, noter onayları kayıtlı olunan noter verilebilir. 

Tercüme Hizmeti Aşamalarımız

Çekçe tercüme bize teslim ettiğiniz çeviri üç aşamadan geçmektedir: Çeviri, düzenleme ve redaksiyon. Çeviri aşamasında hedef dilden Çekçeye veya Çekçeden istenilen dile çeviri yapılmaktadır. Düzenleme aşamasında çeviri metni için gereken düzenlemeler yapıldıktan sonra çeviriye başlanmaktadır. Redaksiyon aşamasında Çekçeden çeviri yapılan belgeler tekrar okunarak varsa hataları düzeltilmektedir. Çevirmenler, tutarlı terminolojiyi sağlayan Çekce çeviri programları ve Trados MultiTerm vb. programlar çalışmaktadırlar. Çeviri metinlerinin veri güvenliği, depolama ve gizliliği firmamızın sorumluluğundandır. 

Hizmet verdiğimiz Diğer Diller

Çekçe Tercüme​

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.