Nikâh Tercümanlığı

Nikâh tercümanlığı, nikâh esnasında yabancı eşlerin söylediklerini nikâh memuruna tercüme edilerek yapılır. Yani nikâh tercümanı nikâh esnasında tercümanlığını yapacak kişinin yanında oturarak hem nikâh memurun hem de evlenecek olan kişilerin konuşmalarını tercüme eder. Ayrıca tercümanın nikâh belgelerinin eksiksiz bir şekilde nikâh memuruna teslim etmesi gerekir. Bunun yanı sıra tercümanın nikâhta tercümanlık yaptığına dair imza atması gerekir. Nikâh tercümanlığı nikâhtan önceki belge hazırlama işlemlerini veya nikâh esnasında çok fazla işlemleri yaptığı için çok fazla işlevi bir arada yapabiliyor. Bu nedenle alanında uzman tercüman tercih edilmesi önerilmektedir. 

Nikâh çevirisi nikâh sırasında noter yeminli bir yerli dil tercümanlığı bulunması gerekir. Yoksa nikâh esnasında tercümanlık yapamaz. Ayrıca yabancı eşlerin evlilik için gerekli belgeleri gerekli mekânlarda imzalamalı ve onaylatılması gerekir. Tüm bu işlemleri firmamızın aracılığıyla kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Nikâh Tercümanlığı Hizmeti

Nikâh tercümanlığı evlenecek olan yabancı eşlere çok fazla kolaylık sağlıyor. 20 yıllık iş tecrübelerimizle işlerimizi hızlı, kaliteli ve güvenilir bir şekilde yaparak çok fazla başarılar elde ettik. İşlerinde profesyonel ve her türlü ihtiyacı karşılayan ekiplerimizle geniş kapsamlı olarak çalışmalar yapıyoruz.. Dil bilgisi ve belirlenen yerli dil kurallarına uygun bir şekilde tercüman avantajını sunuyoruz. Bunun yanı sıra yerli dil tercümanlarımızla etkili bir diksiyonla anlaşılır hizmetler veriyoruz. Müşterimizin yapmak istediği işlemleri deneyimli ekiplerimizle kısa sürede hallediyoruz. Ayrıca ister online isterseniz 7- 24 saat açık olan işyerimizle bize istediğiniz zaman ulaşma imkanını da sağlıyoruz.

Nikâh Öncesi İstenilen Evrakların Tercümanlığı


Nikâh tercümanlığı nikâhtan önce gerekli belgeleri hazırlaması gerekir. Öncelikle kişinin bekâr olduğuna dair bir belgenin olması gerekir ve bu belgenin noter yeminli tercüman tarafından belirli kurumlarda onaylanması gerekir. Bunun dışında kişinin pasaport belgesini de gerekli kurumlarda onaylanması gerekir. Ayrıca yabancı uyruklu  Apostil onayı alma zorunluluğu var aldıktan sonra nikâh işlemleri yapabilir. Tüm bu belgelerin önceden yapılması gerekir. İş tecrübelerimizle yola çıkarak nikâh tercüman süreçleri bildiğimiz için tüm işlemleri eksiksiz ve kısa süre içinde hallediyoruz. Sizde böyle deneyimli bir ekiple kısa sürede sonuç almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nikâh Tercümanlığı

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.