İşaret Dili Tercümesi

İşaret dili tercümesi, işitme engelli bireylerin başkalarıyla anlaşılır ve etkili bir şekilde iletişim kurmak için kullanılan bir dildir. İşaret dili engeli bireylerin anlatmak istedikleri şeyleri jest ve mimik hareketleriyle anlatarak kendilerini her ortamda rahat bir şekilde ifade etmelerini sağlar. Fakat çoğu zaman işitme engelli bireylerin gittikleri ortamlarda iletişim kurma konusunda yanlış anlaşılma ve anlamama sorunları olabilir. Özellikle eğitim, hastane ve mahkeme gibi kurumlarda kendilerini ifade edemiyorlar. Bu gibi durumların önüne geçmek için alanında uzman işaret dili tercümesi kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. 

İşaret Dili Tercümesi Nedir?

İşaret dili tercümesi, işaret dilinin sözlü veya yazılı olarak tercüme edilmesine denir. İşaret dili tercümesi işini genellikle yeminli işaret dili tercümanı yapar. İşaret dili tercümanı, işaret dili bilmeyenlere engelli kişinin söylediklerini aktarır. Bu tercüme hayatın hemen hemen her alanında gereklidir. Bankalar, adliyeler, kamu işleri gibi birçok alanda işaret dili tercümesine ihtiyaç duyulur. İşaret dilinde en önemli nokta çevirilerin doğru yapılmasıdır. Çevirilerde yanlış işaretler kullanmak veya kullanılan işaretlerin yanlış tercümesi iletişimde sorunlar yaşatabilir. İşaret dili tercümanından bu konularda yararlanılması oldukça önemlidir. 

İşaret dili tercümesi yapılırken öncelikle güler yüzlü ve yardımsever olması gerekir. Bunun yanı sıra Türkçenin dil kuralları doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Özellikle bu şartı taşımayan kişiler iletişim kurma konusunda çok fazla problemle karşılaşabilir. Okuduğunu hemen anlayan ya da hafızası her problemde güçlü olan kişileri tercih ederek siz de kaliteli bir işaret dili tercümesi hizmeti alabilirsiniz.

İşaret Dili Tercümanı En Çok Hangi Alanlarda Hizmet Vermektedir?

İşaret dili tercümanı, hayatın her alanında hizmet verir. Noter vekaletname işlemi, tapu devir teslim, hisse devri, koda işaret dili tercümanı ile resmi işlemler, Uluslararası işaret dili tercümanı ile uluslararası toplantılarda işaret dili tercümanlık hizmeti gibi hizmetler genellikle ileri seviye tercümanlık isteyen işlemlerdir. Ancak günlük hayatta da işaret dili tercümesi hizmeti gerekli olabilir. 

İşaret dili tercümesi, işitme engeli bireylerin topluma kazandırmanın yanı sıra hayatı daha anlamlı bir şekilde yaşamak için öncülük ediyorlar. Geniş kapsamlı iş tecrübelerimizle her ihtiyaca uygun çalışmalar tarafımızca profesyonel olarak yapılmaktadır.

 • Bankalar
 • Tapu daireleri
 • Oteller
 • Otomobil satış Bayileri
 • TV kanalları
 • Etkinlik ajansları
 • Siyasi partiler
 • Mağazalar
 • Hastaneler
 • Basın açıklamaları
 • Nüfus Müdürlükleri

Buna benzer çok fazla kurum ve kuruluşlarda verdiğimiz işaret dili tercüme hizmetlerimizle işitme engeli bireyler sorun yaşamadan seslerini duyurabilirler ve hayatlarını eşit bir şekilde  sürdürebilirler. Ayrıca işaret dili tercümanı hizmet sayesinde çok fazla işitme engelli bireylerimize her konuda destek vererek her kurumda sıkıntı yaşamamaları için  avantajlı imkânlar sağlamış oluyoruz. Sizde bu hizmetlerden yararlanmak ve profesyonel ekiplerle destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İşaret Dili Tercümesi Ücretleri

İşaret dili çevirisi ücretleri çalışma alanlarına ve türüne  göre değişiklik göstermektedir. Resmi kurumlarda ücret işlem başı olarak alınıyor. Ayrıca uzun süreli kurumlarda ise ücret proje bazlı alınıyor. Bunun dışında başka koşullar neticesinde de ücret değişikliği olabilir bunlar:

 • Tercümanın daha önce yaptığı iş deneyimlerine göre
 • Tercümanın çalışmak istediği yerin yapısı ve konumuna göre
 • Tercümanın çalışma zamanına ve modeline göre
 • Tercümanın dil eğitimini aldığı yere göre ücret değişikliği oluyor.
Siz de işaret dili tercümesi kapsamında hizmet almak için ihtiyaçlarınızı belirleyerek Bilim Tercüme ile anında iletişime geçebilir, bütçenize uygun bir şekilde kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Neden Bilim Tercümeyi Tercih Etmelisiniz?

Bilim Tercüme’nin birçok kurum ve kuruluşta verdiği işaret dili tercümesi hizmetiyle işitme engelli bireyler sorun yaşamadan seslerini duyurabilir ve hayatlarını eşit bir şekilde sürdürebilir. Sizde bu hizmetten yararlanmak ve profesyonel ekiplerle destek almak istiyorsanız Bilim Tercüme ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

İşaret Dili Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.