Korece Tercüme

Korece tercüme herhangi bir dilde yazılmış olan belgelerin yazılı veya sözlü olarak Korece diline çevrilmesidir. Dünya üzerinde konuşulan pek çok farklı dil bulunmaktadır. Korece de bu dillerden biri olup Kuzey Kore ve Güney Kore de konuşulmaktadır. Kore dünyada teknik alanda önde gelen ülkelerden biri olup resmi dili olarak da Korece’yi konuşmaktadır. Ülkenim Kuzey tarafı kapalı bir ülke olarak bilindiğinden yurtdışı ilişkileri oldukça zayıftır. Bu anlamda yurtdışı ilişkileri kuvvetli olan Güney Kore’dir. Bu yüzden Korece çeviriye yalnızca Güney Kore ile olan ilişkiler sırasında ihtiyaç duyulmaktadır.

Korece dilinin  yazımı Latin alfabesinden farklı olup kendine has bir tarzı mevcuttur. Bu yüzden çevirisi de oldukça bilgi ve özen gerektiren bir dildir. Güney Kore’nin resmi dili olarak kabul edilen Korece; iş görüşmelerinde, hukuki, ticari ve kültürel ilişkilerde Korece çevirisine ihtiyaç duyulmaktadır. Çevirinin doğru ve özenli bir şekilde yapılabilmesi için çeviriyi yapacak olan tercümanın alanında uzman ve olması gerekir. Korece zorlu bir dil olduğundan çevirisinde hataya yol açmamak için tercümanın dilin yapısına ve özelliklerine hâkim olması gerekir.

Korece Tercüme Aşamaları

Korece tercüme için ilk aşamasına işinde tecrübeli olan bir tercüme ofisinde yardım alarak başlayabilirsiniz. Ardından tercümesini yapmak istediğiniz belgeleri işinde uzman olan tercümana teslim edebilirsiniz. Tercümesi yapılacak olan belgenin nerede ve niçin kullanılacağı gibi özel detayları da tercümana iletmelisiniz. Tüm detaylar verildikten sonra belgeler tercüman tarafından tercüme edilir akabinde tercümesi tamamlanan belgeler son detayların incelenmesi için editöre sunulur. Editör gerekli incelemeleri yapar herhangi bir eksiklik veya hata gözlendiyse onların düzenlenmesi yapılır. Son olarak belgeler koordinatör tarafından incelenerek son kontrolleri tamamlanan belgeler eksiksiz ve hatasız bir şekilde kişiye teslim edilir.

Korece Tercüme Fiyatları

Korece tercüme fiyatları bazı detaylar akabinde belirlenmektedir. Fiyatı belirleyen en önemli etken çevirinin niteliğidir. Onun yanı sıra Korece çevirisi yapılacak olan metindeki karakter sayısı, teslim tarihi, çeviri tipi de fiyatı belirleyen diğer etkenlerdir. Noter tasdikli çevirilerin fiyatları normal çeviri fiyatlarından farklı olarak hesaplanmaktadır.

 

Hizmet verdiğimiz Diğer Diller

Korece Tercüme

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.