Edebi Tercüme

Edebi tercüme edebi değer taşıyan Öykü, tiyatro oyunları, şiirler, edebi yazılar ve edebî kitaplar, kurgusal olmayan öyküler, tekerlemeler, roman gibi çeşitli türlerde yazılmış eserlerin bir dilden başka bir dile aktarılma sanatıdır. Edebiyat alanında olan her türlü metin edebi tercümenin konusu olmaktadır.

Edebi tercüme yapacak tercümanların öncelikle çeviri yapacağı metinleri okuyup edebi açıdan konuyu anlaması gerekmektedir. Çeviriyi yapacak tercüman her türlü edebi metnin vermek istediği mesajın dışına çıkmadan konunun anlam bütünlüğünü bozmadan çeviriyi yapmalıdır.

Profesyonel Edebi Çeviri Hizmeti

Edebi tercüme yapmak isteyen tercümanların çevirisini yapacağı metnin edebi özelliklerini dikkate almalıdır.. İnsan ruhunda güzel duygular uyandıran edebi metinlerin çevirisi önemli olduğundan çeviri yapılırken son derece özen gerektirmektedir. Metnin çevirisinde anlam bütünlüğünün ve duygu yoğunluğunun hedef dilde de verilmesi firmamızın prensipleri arasındadır.

Edebi çeviri yapacak tercüman yazarın üslubunu, biçimsel ve anlamsal öğeler korunmalı ve aynı duygu yoğunluğuyla aktarılmalıdır. Çeviri yapılacak metinlerde bulunan eski dönemlere ait kelimeler, özel hitaplar, özel anlam içeren cümleler ve argo sözcükler için o dönemde kullanılan sözcükler seçilmesi ve tercümanın yazım kurallarına eksiksiz bir şekilde uyması gerekmektedir.

Bizimle Online İletişime Geçebilirsiniz

Edebi tercüme hizmetimizi sanatsal yönü güçlü ve bu alanda deneyimli profesyonel uzman tercümanlarımızla sunmaktayız.

Hizmetlerimiz;

  • Tüm edebi çeviriler profesyonel kadromuz tarafından metnin anlamını bozmamaya özen göstererek yapılmaktadır
  • Çeviri yapılacak edebi metnin biçimini ve üslubunu koruyarak tercümeler yapılmaktadır.
  • Edebi metinlerin sanatsal atmosferi profesyonel alanında uzmanlaşmış tercümanlar aracılığıyla başarılı bir şekilde aktarılmaktadır.

Roman çevirisi, makale, hikâye, ferman ve deneme çevirisi gibi edebi tercümeler sektördeki deneyimli firmaların önde gelenlerindeniz. Firmamız da uzman ekibimiz tarafından farklı dillerde ki yazılara ekleme ya da her hangi bir çıkarma işlemi yapılmadan en doğru şekilde tercüme edilmektedir. Tercümanlarımız hem kaynak yönünden hem de farklı dillere hâkim olmaları yönünden müşterilerimize avantajlı hizmetler sunarlar. Kusursuz hizmet anlayışıyla müşteri memnuniyeti en üst düzeyde göz önünde bulundurulmaktadır. Her türlü edebi metin çevirisi konusunda profesyonel uzman tercümanlarımızın yaptıkları çevirilerimizle müşterilerimize en hızlı kaliteli ve güvenilir hizmet vermek için çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde devam ettirmekteyiz.

Edebi Tercüme

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.