Farsça tercüme

Farsça tercüme genellikle diğer ülkelerdeki gelişen ticari ilişkilerde farklı farklı dillere çeviri konusunda gereklidir. Farsça İran’da ana dil gibi konuşulmaktadır. İranlı vatandaşların Farsça çeviri işlemleri genel olarak ekonomik ilişkilerde lazım olabildiği gibi nikah işlemlerinde, tapu alım satımlarında ve birçok şirket kuruluşunda gereklidir. İranlı iş adamları Türkiye’ye yatırım yaptığı için Farsça-Türkçe çeviri ihtiyacı oluşmakta ve artmaktadır. İletişim konusunda bir problem yaşamamamız adına çeviri işlemlerinizi noterlikte görev alan yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirebilirsiniz. Hizmetlerimiz sırasıyla hukuki, medikal, turizm, ticari ve pasaport, diploma ve kimlik gibi kişisel belgelerinizde Farsça çeviri işlemleri yapabiliriz. Kısaca sözlü veya yazılı çeviri işlemleriniz yapılırken profesyonel uzmanlardan yardım almalısınız.

Farsça Tercüme Yapmak İçin Gereken Nitelikler

Farsça tercüme yaparken eğer sözlü bir çeviri işlemi olacak ise noterlikte yemini bulunan yeminli çevirmenler tarafından gerçekleşmelidir. Yeminli çevirmenlik yapmak için gerekli nitelikler:

  • Farsçaya dair eğitim alınmalıdır. Ya da kurs belgesi ve sertifika gibi belgelere sahip olmalıdır.
  • Türk vatandaşı olmalıdır.
  • Türkçeye ve Farsçaya çok iyi bir şekilde hâkim olmalıdır.
  • Etkili konuşma becerisine sahip olmalıdır.
  • İyi bir dinleyici olmalıdır.
  • Belgelerinin doğrultusunda görev alacağı notere ya da yakın çevresinde ikamet etmek.
  • Yazım, imla ve dilbilgisi kurallarına çok iyi bir şekilde hâkim olmalıdır.

Çevirmenlik konusunda tecrübeli olması da Farsça çevirmenlik yapmak için gerekli gereken nitelikler arasında yer alır.

Farsça Tercüme Nasıl Yapılır?

Farsça çeviri yapabilmek için Farsçaya dair eğitim almış olmalıdır. Üniversitede Farsçaya dair eğitim aldıysa çevirmen diploması ile noterin yeminli çevirmen olarak istediği belgeleri tamamlayarak iş başvurusu yapılmalıdır. Yeminli çevirmenlerin görevinin amacı iki tarafın arasındaki konuşmayı doğru bir şekilde aktarmaktır. Fakat göreve başladıktan sonra sadece aldığı eğitimden faydalanmamalıdır. Çevirmen kişisel olarak da kendini etkili iletişim ve beden dili konusunda geliştirmelidir. Farsça çeviri yaparken çevirmen bu kişisel gelişimler sayesinde daha kolay, hızlı ve doğru bir iletişim kuracaktır. Sözlü veya yazılı hızlı ve doğru Farsça çevirmenlik işlemleriniz için profesyonel uzmanlarımız ile sizlere gönül rahatlığıyla 7/24 hizmet vermekteyiz.

Hizmet verdiğimiz Diğer Diller

Farsça tercüme

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.