Dava Dosyası Tercümesi

Dava dosyası tercümesi Türk Hukuk Sistemine göre dava “Talep edilen amaçlara göre”, “Taleplere yönelik” ve “Topluluk davaları” olmak üzere üç çeşittir.
Her bir dava çeşidinde kullanılan dosyalar ve davaya özgü belgelerden oluşur. Çeviride, dava dosyaları gibi yasal olarak hedeflenen dil doğru bir şekilde aktarılmaktadır.

Firmamız çevirilerde gelişen teknolojiler ve yazılımları yakından takip ederek müşteri odaklı hizmet vermektedir. Firmamız yüksek kalitede hatasız ve eksiksiz hizmet vermenin yanı sıra yaptığı çevirileri müşteri gizliliği kapsamında gizli tuttuğundan tercümanlardan başka 3. Şahıslarla paylaşılmamaktadır.

Dava Dosyası Türleri

Hukuki tercüme diğer tercüme alanlarıyla karşılaştırıldığında oldukça zor bir çeviri alanıdır.

  • Kurumsal dava tercümesi
  • Finansal tercüme
  • Teknik tercüme
  • Hukiki tercüme

Bir sözleşmenin yanlış tercüme edilmesi o hükmün yanlış anlaşılmasına ve maddi manevi zararlara yol açabilecektir. Bu tür davalarda maddi ve manevi zarara sebebiyet vermemek için hukiki tercümenin alanında deneyimli uzman profesyonel tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Finansal Tercüme Hizmetleri

Dava dosyası tercümesinde firmamızda ayrıntılara gösterilen özen birçok uluslararası bankaların bulunduğu müşterilerin çevirilerini bize emanet etmelerinde ki en büyük etkendir. Finansal çeviri diğer çeviri alanlarıyla kıyaslandığında daha karmaşık bir iştir. Finans çerçevesinde yer alan farklı alanlar kendilerine özgü dilbilimsel ifadeler bulundurmaktadır. Finansal çevirilerde rakamların orijinal metinden sapmadan doğru bir biçimde aktarılması çok önemlidir. Finansal dosya tercümesinde tercümanlar çeviri yaparken geleneksel çalışma anlayışının dışına çıkmak için teknolojiden destek alırlar.

Dava dosyası çevirisi yenilikçi ve ileri teknoloji ile hazırlanmış çeviriler bu ve bunlar gibi birçok çeviri için siz değerli danışanlarımız, firmamızı her zaman ziyaret edebilirsiniz. Firmamızda yapılacak çevirilerde profesyonel plan ve projeler tasarlayan uzman ekibimizle her türlü avantajı elde edebilecek, her türlü sorularınıza cevap alabileceksinizdir. Firmamızda yaptırdığınız tercümelerde en kısa zamanda amacınıza ulaşmanız için  ve daha sonra  olası her türlü sorunda profesyonel ekibimizle  sizlere  yol arkadaşlığı yapmaktayız. Müşteri odaklı hizmetlerimiz için sizleri firmamızda ağırlamak isteriz. Deneyimsiz tercümanlar tarafından yapılan çevirilerde sıklıkla görülen birçok hata olmakla birlikte bu hataların giderilmesi için gerektiğinde uzman desteği alınabilmektedir.

Dava dosyası tercümesi sektörde yüksek deneyime sahip profesyonel uzman eşliğinde verdiğimiz tercüme hizmetlerinde firmamızda karşılıklı güven anlayışı ve zamanında teslimat en önemli hususlardandır. 

Dava Dosyası Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.