Dilekçe Tercümesi

Dilekçe, kişinin resmi makamlara sunmak amacıyla dileğini ve isteğini bildiren altında kendi adresinin ve imzasının yer aldığı belgedir. Ülkemizden farklı devletlere ve farklı dillerde yazılan her türlü dilekçe örneğinin tercümesinin yapılması gereken durumlar olabilir. Bu gibi durumlarda tercümanlar tarafından dilekçeleriniz tercüme edilmelidir. Her alanda ve her türdeki dilekçelerinizin amacına uygun şekilde tercüme edilmesi önemlidir. Dilekçe çeviri yapılırken çevirinin yapıldığı dildeki harf ve karakterlere dikkat edilmeli, tercümesi yapılan dilekçenin aslına bağlı kalınmalı ve oluşabilecek her türlü yanlışlığın önüne geçilmelidir. Dilekçe tercümesini yapan kişinin dile hâkimliği ve kelime hazinesinin genişliği diğer önemli bir husustur. Dilekçe tercümesini yapan kişilerin deneyimli ve profesyonel olması çok önemlidir. 

Dilekçe Tercümesi Nasıl Yapılmalı?

Dilekçe hangi amaçla, hangi dilde yazılmış olursa olsun en önemli nokta eksiksiz ve bütünlüğü bozulmadan tercüme edilebilmesidir. Noter tasdiki gereken dilekçelerinizin tercümeleri tüm resmi dairelerde kullanıma uygundur. Dilekçe tercümelerinde sıfır hata profesyonel bir ekip ve kaynağa bağlı kalınması ile mümkün olabilmektedir. Dilekçe tercümelerinde hedef daima istenilen dile birebir uygun çeviri olmalıdır. Çeviriyi yapacak kişi dilekçenin içeriğini koruyarak tercüme işlemini gerçekleştirmelidir. Tercümenin yapılacağı dile hâkim oluşu işindeki tecrübesi ile ilgilidir. Ülkeler arasındaki hukuk sistemi farklılıkları tercümelerde yaşanabilecek sorunların başında gelmektedir. Dilekçe tercümelerinde ilk sırayı İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça almaktadır. Son zamanlarda bu sıralamayı Arapça takip etmektedir.  Tercih edeceğiniz firma ve tercümanlar bu anlamda işinde yetkinliği olan kişiler olmalı, bilgi ve tecrübesi ile farkını ortaya koyabilmelidir.

Dilekçe Tercümelerinde Ücretlendirme

Tercümesi yapılacak olan dilekçenin noter yeminli olup olmayacağı ve istenildiği dile göre ücretlendirmesi yapılmaktadır. Dilekçe tercümesinin fiyatının belirlenmesindeki diğer hususlar ise belgede bulunan karakter sayısı ve içeriğidir. Dilekçe tercüme ücretleri sözlü ve yazılı çeviri olarak da değişkenlik göstermektedir. Dilekçe tercümeleriniz için fazla zaman kaybetmenize gerek yok. Bizi tercih edin kaliteli tercüme ile tanışın. Firmamızın yıllardır verdiği tercüme hizmetleri sizlerin memnuniyeti ile gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Firmamızın tercüme alanındaki başarısına siz de şahit olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dilekçe Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.