Ukraynaca Tercüme

Ukraynaca tercüme işlemlerinin nasıl olduğundan bahsetmeden önce kısaca Ukraynaca dli hakkında bilgi edinelim. Ukraynaca Kiril alfabesiyle yazılmış olan Rusça, Slovakça, Lehçe gibi Slav dilleri ile birçok ortak kelimeye sahiptir. Özellikle Kırımda etkin bir dil olan Rusça, Başkent Kiev halkının %60’ı tarafından konuşulmaktadır. Ukrayna’nın dil konusu göstermiş olduğu hassasiyet sonucunda Ukraynaca Ukrayna’nın resmi dili olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle Ukrayna ile kurulacak ticari ilişkilerde ya da siyasi görüşmelerde Ukraynaca tercüme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Ticaret, hukuk, teknik, eğitim, sağlık, medikal, web sitesi gibi alanlarda tercüme hizmeti verilmektedir. Ukraynaca tercüme hizmeti tercüme bürolarında çalışan alanında profesyonel ve bilgi sahibi tercümanlar tarafından yapılmaktadır. Çeviri yapan tercümanlar Ukraynaca dil bilgisine sahip niteliktedir. Her dilin kendine özgü bir yapısı olduğundan dolayı çevirilerin bu nitelikte yapılması gerekmektedir.

Ukraynaca Tercüme Fiyatları

Ukraynaca tercüme fiyatları şu kriterler doğrultusunda belirlenmektedir.

  • Yazılı çevirilerde çeviri yapılacak metnin uzunluğu
  • Sözlü çevirilerde çeviri süresi
  • Noter onayı isteyen belgelerde noter onayı
  • Çevirinin konusu ve niteliği
  • Çevirinin müşteri tarafından istenen teslim tarihi
  • Tercümanın konu hakkındaki yetkinliği

Tercüme fiyatları yukarıda yer alan kriterler doğrultusunda belirlenmektedir. Ayrıca belgenin resmi niteliğe sahip olabilmesi için apostil ya da noter onayı istenmektedir. Bu durumda tercüme fiyatı haricinde noter ya da apostil ücreti de ödenmesi gerekmektedir.

Ukraynaca Yeminli Tercüman

Ukraynaca çeviri işlemlerinin güvenilirliği açısından tercüman bürolarında görev alan yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Adli makamlarda yılın belli zamanlarında tercümanlar tarafından yapılan yemin sonucunda yeminli tercüman olunur. Yeminli tercümanlar genellikle mahkeme, noter, nikâh dairesi, tapu gibi alanlarda yazılı ve sözlü tercüme hizmeti vermektedir.

Ukraynaca Yeminli Tercüme

Ukraynaca tercüme işlemlerinde yeminli tercümanlar tarafından tercümeler yeminli tercüme olarak nitelendirilmektedir. Yeminli tercüme çevirisi yapılacak herhangi bir resmi belgenin uluslararası resmi niteliğe sahip olması adına resmi olarak onaylanmasıdır. Yurtdışı üniversite başvurusu, vize başvurusu gibi konularda sunulan belgelerin resmi niteliğe sahip olması gerektiğinden dolayı yeminli tercümanlar tarafından onaylanarak resmi belge niteliğine sahip olması sağlanır.

Hizmet verdiğimiz Diğer Diller

Ukraynaca Tercüme

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.