Vergi Levhası Tercümesi

Vergi levhası tercümesi resmi bir belge olarak sunulacağından tercümesinin eksiksiz ve doğru yapılmış olması gerekir. Vergi levhası tercümesinin resmi belge olduğundan bu belgenin noter tasdikli olması gerekmektedir. Yeminli tercüman; vergi levhasının tercümesini yaparken ana dildeki kelimelerin hedef dildeki tam karşılığını bulmasına gerekmektedir. Vergi levhası tercümesi resmi makamlara sunulacağından tercümede bir eksiklik, hata anlam kayması gibi hatalar kişiler için olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Alanında uzman yeminli tercümanları tarafından hatasız vergi levhası tercüme hizmetini alabilirsiniz.

Profesyonel Vergi Levhası Tercümesi


Vergi levhası çeviri bulunan bilgilerin ve açıklamaların ana dile tam ve eksiksiz tercüme edilebilmesi için tercümanın bu alana özgü kelime ve terimlere hakim olması gerekir. Firmamız tercüme olarak alanında uzman ve teknik terminolojiye hakim yeminli tercüman kadromuz kusursuz vergi levhası tercüme hizmeti vermekteyiz. Vergi levhasının tercümesi yapıldıktan tercümeyi yapan yeminli tercüman imzalanır. Vergi levhaları resmi ve önemli belge olduğundan firmamızda vergi alanında çalışmış ve tecrübeli tercümanlar vergi levhalarının çevirilerini gerçekleştirirler. Vergi levhası tercümesi fiyatları çevirinin yapılacağı dile, karakter sayısına, müşteri taleplerine vb. belirlenir. Buna çalışmaya başlamadan önce müşterilerimize fiyat teklifi verilmektedir.


Uygun Vergi Levhası Tercüme Fiyatı


Vize müracaatlarında, vize için başvuran kişi çalışıyorsa, çalıştığı şirketin son tarihli vergi levhasını, istenen belgelerin arasına eklemek zorundadırlar. Resmi belge olduğundan dolayı, çevirilerinin yeminli tercümanlar yapılması gerekir. GİB üzerinden vergi levhası sorgulama GİB üzerinden https://www.gib.gov.tr/yârdim-ve-kaynaklar/dilekcematik/vergi-levhasi linkini tıkladığınızda açılan sayfadaki gerekli bilgileri doldurarak, vergi levhası sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

*E-Devlet’e TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapabilirisiniz

* “Vergi levhası sorgulama” ekranına gidin

*Mükellefin vergi kimlik numarasını veya TC kimlik numarası girilir

*Mükellefin vergi kimlik numarasını doğruladıktan vergi kimlik numarasının doğruluğunu, faal mükellef olup olmadığını ve unvanını görebilirsiniz.


Sorgulanan kişi veya sorgusu yapılan kurumun son 3 yıla ait vergi levhalarının listesi ekrana gelecektir. Listeden istenilen yıla ait vergi levhasının yanında bulunan görüntüle butonuna tıklayarak vergi levhasını görüntüleyebilirsiniz. Hazine ve Maliye Bakanlığı kamu kurumlara ve özel şirketlere onay kodu izni vermiştir. Bu uygulamayla, vergi levhasının üzerinde yer alan doğrulama kodu sorgulama işlemi yapma imkânı getirilmiştir. Bu hizmetten faydalanmak isteyen şirketler ve kurumlar, vergi levhalarının üzerinde yazılı onay kodunu girerek vergi levhası sorgulaması yapabilirler.

Vergi Levhası Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.