Vize Evrakları Tercümesi

Vize evrakları tercümesi yurtdışına çıkacak kişilerin vize başvurularında ihtiyaç duydukları vize belgeleri tercümeleri yapılmaktadır. Ayrıca tercüme bürosu olarak Ankara ilinde oturma izni alma danışmanlık hizmetleri de hızlı biçimde karşılanmaktadır. Türkiye’deki yabancıların vize sürelerinin uzatılması ve oturma izinlerinin alınması işlemleri sorunsuz biçimde çözülebilmektedir. Vize bir ülkeye seyahat edecek bir yabancının pasaportuna koyduğu kayıttır.

schengen vizesi basvuru formu tercumesi

Vize Evrakları Tercümesi Neden Önemli


Vize evrakları çeviri konsolosluklar veya gideceğiniz ülkedeki devlet birimleri vize başvuru işlemleri için talep edilen vize başvuru evraklarının, istenilen dilde çevirisinin yapılmış olması önemli hususlardan biridir. Özellikle Almanca, İngilizce, Rusça ve Arapça dille tercüme edilmesi gereken evraklarınız için bizden alabilirsiniz. Özellikle Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre, Belçika Avrupa ülkelerine gitmek için Schengen Vizesi’ne ihtiyaç duyulmaktadır. Schengen Vizesi almak için iş, arkadaş/aile ziyareti, kültür/spor faaliyetleri, tatil, resmi ziyaret, tıbbi, havalimanı/gemi transit geçişler, kısa süreli eğitim/araştırma nedenlerin bulunması gerekir.

-Vize Başvuru Dilekçesi,

– Vize Ücreti Dekontu,

– Kimlik Fotokopisi,

-Vizesi Başvuru Formu,

– 2 Adet Biometrik Fotoğraf,

– Eski Pasaportlarınız ve güncel pasaportunuz,

– Varsa daha önceden alınmış vizelerin fotokopileri,

– Otel ve Uçak Rezervasyon belgeleri.

Çeşitli nedenlerle Türkiye’ye yerleşmeye karar vermiş yabancıların almasının zorunlu olduğu ikamet izninin adıdır. Ayrıca Türkiye’de ne kadar süreyle, hangi amaçla kalacaklarını belgelemek ve istenildiği yetkili makamlara gösterilmek amacıyla kullanılır.


Oturma İzni Neden Önemli


Vize evrakları tercümesi oturum izninin alınması sürecinde herkesten farklı belgeler istenmektedir. Vize ve oturma izni alınması için gerekli işlemler yapılmalıdır. Yabancı uyruklu vatandaşların oturma izni alabilmeleri için belgelerin noter onaylı tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır. Başvurusu onaylanmış ve oturma izni almış kişiler için, Türkiye sınırları içinde yaşama haklarına sahip olur ve sosyal hakları korunmaktadır.

Ülkelerine uygulanmış vizesi vize muafiyeti süresi bittikten Türkiye sınırları içerisinde ikamet etmeye devam etmek istenebilir. Bunun için de ikamet belgesi alınması gerekmekte ve bu belgeyi almak için yapılacak ilk iş kendi ülkelerinde bulunan konsolosluklara başvuru yapılması gerekmektedir.


Yurtdışına çıkmak isteyen Türk vatandaşları için vize belgeleri tercümeleri, hızlı ve kaliteli biçimde tercüme yapılmaktadır. Tercüme’ye fotoğrafını çekerek veya tarayıcıdan taratılarak gönderdiğiniz belgeleriniz, hızlı biçimde tercüme edilir ve PTT kargo hizmeti adresinize ulaştırılır.

Vize Evrakları Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.