Vize Evrakları Tercümesi

Vize evrakları tercümesi yurtdışına çıkacak kişilerin vize başvurularında ihtiyaç duydukları vize belgeleri tercümeleri yapılmaktadır. Ayrıca tercüme bürosu olarak Ankara ilinde oturma izni alma danışmanlık hizmetleri de hızlı biçimde karşılanmaktadır. Türkiye’deki yabancıların vize sürelerinin uzatılması ve oturma izinlerinin alınması işlemleri sorunsuz biçimde çözülebilmektedir. Vize bir ülkeye seyahat edecek bir yabancının pasaportuna koyduğu kayıttır.

 

Yabancı Ülke Vatandaşlarına Vize Şartı Aranmayan Haller

Vize işlemleri tercümesi ülke olarak vize muafiyeti konusunda taraf olduğumuz anlaşmalar gereği ülkelerden vize şartı kaldırılmıştır. Cumhurbaşkanı kararıyla vizeden muaf tutulan ülkelerin vatandaşlarının Türkiye’ye girişlerinde vize şartı aranmaz.
Türkiye’de oturabilmesi için geçerli ikamet veya çalışma izni bulunan kişilerin Türkiye’ye girişlerinde vize şartı aranmaz
 
İkamet izni çeşitleri şunlardır: 
 
 •  Kısa dönem ikamet izni 
 •  Aile ikamet izni
 •  Öğrenci ikamet izni
 •  Uzun dönem ikamet izni 
 •  İnsani ikamet izni 
 •  İnsan ticareti mağduru ikamet izni
Türkiye’ye göç ederek yaşamak isteyen yabancı ülke vatandaşlarının Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne ikamet izin başvurusu yaparak aldıkları ikamet izin belgeleri ile Türkiye’de yaşamaya devam edebilirler. Turizm amacıyla 72 saati geçmemek şartıyla, deniz limanlarını, limanın bulunduğu şehri ve civarındaki turistlik gezi yerlerini gezecek kişilerden vize şartı aranmayabilir.

İkamet İzni Başvurusu Ve İzin Belgeleri Tercümesi

 
Vize işlemleri çeviri İkamet izni alan kişi altı ay içinde ikamet iznini kullanmaya başlaması gerekmektedir. Aksi takdirde verilen süre içinde kullanılmaya başlanmayan ikamet izinleri geçerliliğini kaybetmektedir. Yabancı ülkede gelen vatandaşların Türkiye’de ikamet (oturum izni) alabilmeleri için T.C. İl Göç İdaresi Müdürlüklerine başvurmak ve randevu almak zorunludur.
Göç İdaresi Müdürlüğü e-ikamet sistemine geçtiğinden başvurular internet sitesi üzerinden yapılmaktadır ve randevusuz olarak yapılacak ikamet başvuruları kabul edilmemektedir.

Vize Evrakları Tercümesi Neden Önemlidir?

Vize evrakları çeviri konsolosluklar veya gideceğiniz ülkedeki devlet birimleri vize başvuru işlemleri için talep edilen vize başvuru evraklarının, istenilen dilde çevirisinin yapılmış olması önemli hususlardan biridir. Özellikle Almanca, İngilizce, Rusça ve Arapça dille tercüme edilmesi gereken evraklarınız için bizden alabilirsiniz. Özellikle Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre, Belçika Avrupa ülkelerine gitmek için Schengen Vizesi’ne ihtiyaç duyulmaktadır. Schengen Vizesi almak için iş, arkadaş/aile ziyareti, kültür/spor faaliyetleri, tatil, resmi ziyaret, tıbbi, havalimanı/gemi transit geçişler, kısa süreli eğitim/araştırma nedenlerin bulunması gerekir.

 • Vize Başvuru Dilekçesi,
 • Vize Ücreti Dekontu,
 • Kimlik Fotokopisi,
 • Vizesi Başvuru Formu,
 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf,
 • Eski Pasaportlarınız ve güncel pasaportunuz,
 • Varsa daha önceden alınmış vizelerin fotokopileri,
 • Otel ve Uçak Rezervasyon belgeleri.

Çeşitli nedenlerle Türkiye’ye yerleşmeye karar vermiş yabancıların almasının zorunlu olduğu ikamet izninin adıdır. Ayrıca Türkiye’de ne kadar süreyle, hangi amaçla kalacaklarını belgelemek ve istenildiği yetkili makamlara gösterilmek amacıyla kullanılır.

Oturma İzni Neden Önemlidir?

Vize işlemleri tercümesi oturum izninin alınması sürecinde herkesten farklı belgeler istenmektedir. Vize ve oturma izni alınması için gerekli işlemler yapılmalıdır. Yabancı uyruklu vatandaşların oturma izni alabilmeleri için belgelerin noter onaylı tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır. Başvurusu onaylanmış ve oturma izni almış kişiler için, Türkiye sınırları içinde yaşama haklarına sahip olur ve sosyal hakları korunmaktadır.

Ülkelerine uygulanmış vizesi vize muafiyeti süresi bittikten Türkiye sınırları içerisinde ikamet etmeye devam etmek istenebilir. Bunun için de ikamet belgesi alınması gerekmekte ve bu belgeyi almak için yapılacak ilk iş kendi ülkelerinde bulunan konsolosluklara başvuru yapılması gerekmektedir.

Yurtdışına çıkmak isteyen Türk vatandaşları için vize belgeleri tercümeleri, hızlı ve kaliteli biçimde tercüme yapılmaktadır. Tercüme’ye fotoğrafını çekerek veya tarayıcıdan taratılarak gönderdiğiniz belgeleriniz, hızlı biçimde tercüme edilir ve PTT kargo hizmeti adresinize ulaştırılır.

Vize İşlemleri Tercüme İhtiyaçlarınız İçin Bilim Tercüme ile İletişime Geçin

Tercüme işlemlerinde alanında uzman kişilerden yardım almak oldukça önemli bir noktadır. Bilim Tercüme ile hemen iletişime geçerek vize evrakları tercüme ve vize işlemleri tercüme ihtiyaçlarınızı siz de kolaylıkla giderebilirsiniz. 
Vize Evrakları Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.