Kimlik Tercümesi

Kimlik, ülkelerin kendi vatandaşlarına doğdukları zaman verdiği kişisel bilgilerini ve durumlarını gösteren resmi bir belgedir. Ülkelere göre farklılık gösteren bu belge bizim ülkemizde ad, soyad, anne, baba bilgileri, medeni hal ve dini bilgileri barındırır. Her bireyin kendisine özel olan kimlik belgelerinde, kimlik numaraları vardır. Bu numaralar devlet dairelerinde ve birçok kurumda kişiye kolaylık sağlar. Yurtdışına seyahatlerde gerekli olan kimlik tercümesi hizmeti için siz de Bilim Tercüme ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kimlik Tercümesi Nedir?

Kimlik tercümesi, yurt dışına çıkışlardaki vize başvurularında, oturma ve çalışma izni alırken, eğitim talebinde bulunurken ihtiyaç duyulan bir çeviri türüdür. Bu noktada kimlik tercümesi resmi bir belge niteliği taşıdığı ve bu belgenin resmi kurumlarda kabul görebilmesi için mutlaka yeminli tercümanlar tarafından tercümenin yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca kimlik tercümesi yapılırken kişinin bilgilerinin gizliliği ilk prensip olmalıdır. Tercümede dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise çeviriyi yapan kişinin hızlılığıdır. Sizler de bu unsurları göz önünde bulundurarak kaliteli bir kimlik tercümesi hizmeti alabilirsiniz.

Kimlik Tercümesi Nerelerde Kullanılır?

Kimlik tercümeleri en çok yurt dışına yapılacak iş başvurularında, vize işlemlerinde resmi makamlar ile yapılacak olan her türlü yazışma ve görüşmelerde, yurt dışı bağlantılı şirket işlemlerinde kullanılır. Bu tarz başvurularınızda kimlik tercümeniz olmadan işlemlerinizin yürütülmesi mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka hizmet alacağınız kurumda bulunan yeminli tercümanlardan yardım almanız gerekir. Kimlik tercümesinin teslim edileceği resmi kurumlar ile sıkıntı yaşamamak için bu yardım oldukça önemlidir.

Kimlik Tercümesi Hangi Durumlarda Gerekir?

Kimlik tercümesi yurtdışı seyahatleriniz için almanız gereken vize işlemleri sırasında gereklidir. Seyahat etmek istediğiniz ülkenin konsolosluğuna vize işlemleri için başvurduğunuzda ne iş yaptığınız, hangi sebeple vize istediğiniz, nerde ve ne kadar kalacağınız gibi bilgilerin yanında kimlik bilgileriniz de istenir. Kimliğinizi gitmek istediğiniz ülkenin resmi diline tercüme ettirerek kimlik bilgilerinizi konsolosluk ve elçiliklere verebilirsiniz. Bu şekilde vize işlemleriniz başlamış olur. Aynı şekilde seyahatiniz esnasında da kimlik tercümenizi yanınızda taşımanız olası aksiliklerde işinizi epey kolaylaştırır.

Kimlik tercümesi genel olarak kendi ülkeniz dışında başka bir ülkede yapmak istediğiniz faaliyetler için gerekir. Örneğin Avrupa’da yer alan bir okulda öğrenci olmak için yapacağınız başvurularınızda gerekli belgelerden biri vatandaşı olduğunuz ülkenin kimliğidir. Kendi dilinizde olan kimliği tercüme ettirerek gideceğiniz okulun istediği belgeler arasında ibraz etmeniz gerekir. Okul kaydı için gerekli olan konsolosluk ve elçiliklerin yazışmalarında kimlik tercümesi gerekli tahkikatı kolaylaştıracağı için sonuç alınmasını hızlandırır. 

Yurtdışında gerçekleştirilecek ticari faaliyetler için de kimlik tercümesi istenir. Bulunduğunuz ülkede gerçekleştireceğiniz ticari işler için yine o ülkenin yetkili kurumlarına kendinizi ve yapacağınız işi anlatmanız gerekir. Bu süreç içerisinde kendi ülkenizde yaptığınız iş, geliriniz, taşınır-taşınmaz mal ve mevcut servetiniz gibi konuları ispatlayan resmî belgelerin yanı sıra kimlik bilgilerinizi de sunmalısınız. Kimlik tercümesi tam bu noktada kimlik bilgilerinizin eksiksiz iletilmesi için gereklidir. 

Kimlik Tercüme Ücretleri

Kimlik tercümesi fiyatları; çevirinin yapılacağı dile ve istenen ek belgelere göre değişiklik gösterir. Ancak diğer tercüme hizmetlerine kıyasla kimlik tercümesi oldukça cüzi miktarlara verilebilen bir hizmettir. Dolayısıyla yüksek meblağlarda ücret talep eden kurumları ince eleyip sık dokumanız gerekir. 

Günümüzde kimlik çevirileri İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Çince ve Arapça dillerinde daha sık tercih edilir. Bilim Tercüme aracılığıyla kimlik tercümeleriniz çok kısa bir zaman içerisinde çevirisi yapılıp sizlere teslim edilir. Siz de Bilim Tercüme’nin bünyesinde yer alan alanında uzman tercümanlar ile kimlik tercümelerinizde uygun fiyat, hız ve kalitenin keyfine varabilirsiniz.

Kimlik Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.