İkametkâh Tercümesi

İkametgâh tercümesi, kişilerin devamlı şekilde yaşadığı veya yerleşik olarak oturduğu yere denmektedir. Hukuki kavram olarak da kullanılan ikametgâh kişinin yaşamını sürdürdüğü konut, şehir, bölge ve mahalle gibi tüm bilgilerini içerisinde barındırmaktadır. Vakıf, dernek tarzı tüzel kişilerde ise ikametgâh, devlet kayıtlarında bulunan ve bu toplulukların faaliyetlerini devam ettirdikleri yerin konumu olarak ifade edilmektedir. 

Tüzel kişiliğin ve bireylerin kanunlar çerçevesinde resmi olarak sadece bir ikametgâhı bulunabilir. Yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek adına herhangi bir adres değişikliği yirmi gün içerisinde nüfus müdürlüklerine bildirilmesi gerekmektedir. İkametgâh değişikliğini bildirmeyenler doğabilecek tüm olumsuzluklardan sorumludur. İkametgâh belgesi bağlı bulunulan muhtarlıklardan, e-devlet üzerinden veya il ve ilçe nüfus müdürlüklerinden alınabilmektedir. İkametgâh belgesi tercüme fiyatları dillere göre değişiklik göstermektedir.

Ikametgah Tercumesi

İkametgâh Tercümesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkametgâh tercümesi, yurtdışına çıkışta vize işlemleri için gerekli resmi bir belgedir. İkametgâh tercümesinde kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve diğer tüm bilgileri yanlışsız olmalıdır. Kişinin ad ve soyadının pasaporttaki ile birebir aynı olması gerekmektedir. İkametgâh tercümesi resmi bir belge olması sebebiyle yeminli tercümanlar tarafından çevirisi yapılmalıdır. Yeminli tercümanlar dışında başka bir kişinin yapacağı çevirinin istenilen kurum tarafından kabul edilmeyip geri çevrilme ihtimalinin yüksek olabileceği bilinmelidir. Bazı kurumlar yeminli tercüman çevirisini yeterli görmeyip ekstra noter tasdiki de istemektedirler. Bu durumlarda yaşanabilecek zaman kaybının önüne geçebilmek adına yeminli tercüman büroları ile işbirliği içinde olmanız tavsiye edilir.

İkametgâh Tercüme Ücretleri

İkametgâh çeviri ücretlerini belirlerken hangi dile çevrileceği, kelime sayısı, teslim süresi ve evraktaki sayfa sayısı bilinmesi gereken unsurların bazılarıdır. Evrak sahibinin talepleri ve belgenin teslim edileceği kurumun istediği onaylarda göz önünde bulundurulup fiyatlandırmanın bu durumlarda belirlenmesi daha doğru olacaktır. Tüm bu işlemleriniz için yıllardır çeviri alanında faaliyet gösteren profesyonel çevirmenlerin yer aldığı firmamızı tercih etmeniz sizlere kolaylık sağlayacaktır. Müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinen firmamız ile çalışmanın rahatlığını sizler de yaşayın. Tüm ikametgâh çeviri işlemleriniz sorunsuz ve güvenilir bir biçimde ekibimiz tarafından sizlere sunulmaktadır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiyi internet sitemizden alabilirsiniz.

 İkametkâh Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.