Evlilik Cüzdanı Tercümesi

Evlilik cüzdanı tercümesi evlilik cüzdanı yargı yetkisi alanında evlenmek isteyen iki insanın evlendiğini evlilik töreniyle kayıt altına alan belgedir. Bu evlilik cüzdanı yetki alanlarında ise hem evlilik birliğinin kurulduğunun hem de bu evliliğe izin verildiğini gösteren resmi belgedir.

Evlilik cüzdanının yenilenmesi için ilçe nüfus müdürlüğüne başvuru yapılmaktadır. Çiftlere ait son altı ay içerisinde çekilmiş ikişer vesikalık fotoğrafla eşlerden birinin nüfus müdürlüğüne başvurması yeterlidir.

evlilik cuzdani tercumesi

Evlilik Cüzdanı Nedir?

Evlilik cüzdanı çevirisi bir aileyi oluşturacak kişilerin kimlik bilgilerini kapsayan kişilerin uyruğunu gösteren resmi evrak niteliğinde belgedir. Nikâhtan sonra genellikle bayana verilen belgeye halk arasında evlilik cüzdanı da denmektedir. Evlilik cüzdanı nikâh başvurusu yaptıktan sonra düzenlenir ve nikâh kıyıldıktan sonra nikâh memuru tarafından evlenen çiftlere verilir. 

Evlilik cüzdanı için başvuru yapan çiftlerden kimlikleri ve ikişer adet vesikalık fotoğraf istenmektedir. Evlilik cüzdanı için istenen fotoğrafların son altı ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Evlilik cüzdanına yapıştırılacak fotoğraflarda kişilerin yüzlerinin net olması gerekmekte ve fotoğrafların mutlaka sivil kıyafetlerle çekilmiş olması gerekmektedir.

Bu cüzdan aileyi oluşturacak kişilerin kimlik bilgilerini içermektedir. Evlenmek isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. 18 yaş şartı evlenmek isteyen hem kadınlar hem de erkekler için geçerlidir.

Evlilik cüzdanı tercümesi

evlenecek olan çiftlerin evlenmelerine sağlık açısından engel teşkil edecek herhangi bir rahatsızlığının olup olmadığını anlamak için sağlık raporu istenmektedir. Sağlık raporları özel hastane ya da devlet hastanesinde alınamamaktadır. Sağlık raporu için özel hastanelerde tüm testleri yaptırmış olsanız da sağlık raporu sadece aile hekimi tarafından alınabilmektedir.

Evlilik Cüzdanı İçinde Hangi Bilgiler Yer Almaktadır?

Evlilik cüzdanı nikâh işlemi gerçekleştikten sonra verilen, resmi nikâh kıyıldıktan sonra iki insanın evlendiğinin resmen kayıt altına alındığını gösteren resmi bir belgedir.

Evlilik cüzdanı içinde evlenecek çiftin;

  • Kimlik bilgileri
  • Fotoğrafları
  • Doğacak çocuklar için boş sayfalar bulunmaktadır.

Bazı koşullarda çiftin evli olduğunu belgelemenin en pratik yollarından biride evlilik cüzdanlarıdır.

Evlilik cüzdanı tercümesi Milletlerarası Ahvali Şahsiye Komisyonu bireylerin vatandaşlık ve nüfus kayıtlarını tutan komisyonunun resmi dili Fransızcadır. Resmi dilin Fransızca olması sebebiyle evlilik cüzdanında Fransız metinlerde bulunmaktadır. Bu komisyonda Fransızcanın resmi dil olması nedeniyle evlilik cüzdanı, ehliyet belgesi gibi belgeler Türkçe-Fransızca olarak düzenliyor.

Evlilik Cüzdanı Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.