Zoom Üzerinden Tercüme Desteği

Tercüme ihtiyacı olan herkese, bütün dillerde Zoom üzerinden canlı tercüme desteği sağlamaktayız.

Küreselleşen dünyada her geçen gün, tercüme ihtiyacımızın artışı ile karşı karşıya kaldığımız görülmektedir. Her ne kadar tercüme ihtiyacımızın karşılanması için gelişen teknolojiden destek alsak da, yakın gelecekte mütercim tercümanlara olan ihtiyacın kalmayacağını söylemek doğru olmayacaktır. Hatta başka bir bakış açısıyla, ulaşım ve iletişim araçlarının gelişimiyle mesafelerin kısalması sonucu yabancı dil ihtiyacının artacağı ve buna paralel olaraktan tercümanlara olan ihtiyaçların da artabileceğini söylemekte çok daha doğru olacaktır.

Zoom Simultane Çeviri

Zoom konferans çeviri Simultane tercüme hizmetleri kapsamında çoğu uygulama üzerinden uzaktan videolu simultane tercüme hizmeti verilmektedir. Uzaktan videolu tercüme hizmeti alabilmek için Zoom uygulamasını indirerek recurring modda konferans görüşmesi yapabilirsiniz. Ancak Zoom’un dışında Whatsapp, Google, Yandex uygulamaların videolu konferans görüşme imkânı sunan uygulamaları üzerinden de uzaktan videolu tercüme hizmeti almanız mümkündür.

Özellikle resmi mercilerin diplomatik kanaldan belirli sorunları görüşüp tartıştığı, devlet başkanı ve bakanlar seviyesinde katılımcıların bulunduğu büyük organizasyonlarda çeviri konusu hata kaldırmaz. Organizasyon sivil katılımlı akademik bir toplantı olsa çeviride yaşanacak hatalar farklı anlaşmazlıklara, yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir.

Zoom Simultane Tercümenin Önemi

Teknolojik gelişmeler açısından olaya yaklaştığımızda, özellikle pandemi (Covid-19) döneminde yıldızı parlayan Zoom programına değinmeden geçmemiz doğru olmayacaktır. Son zamanlarda hastanelerden gelen tercüman ihtiyaçları ve tercümanların mikrobik alanlara gitmekte tereddüt etmesi üzerine, tercüme ofislerini uzaktan ve canlı tercüme imkânı sağlayan Zoom gibi uygulamalar üzerinden sorunu çözmeye itmiştir.

Son gelişmeler sadece hastanelerin tercüman ihtiyaçları için değil, ticari firmaların da aynı yolu izleyerek son derece ekonomik ve pratik olan Zoom tercüme hizmetlerini talep etmesine yol açmıştır. Tercüman ihtiyacı olan firmalar, Akademi tercüme bürosu ile iletişime geçtiklerinde, tercüme ihtiyacı olan saat ve dil konusunda bir randevu oluşturmakta ve tam ihtiyacının olduğu zaman diliminde istediği dile hakim tercümanı ve kendi müşterisini karşısında bulmakta ve bütün işlemlerini rahatlıkla tamamlamaktadır.

Zoom Konferans Simultane Çevirinin Avantajları ve Dezavantajları

Zoom simultane tercüme online kanallar eklenen simultane tercümanlar, kaynak dilden, hedef dile çevirilerini yapar. Başlangıç ve bitiş saatleri belirli programların uzun sürmesi durumunda iki tercüman kullanılabilmektedir. Çeviri yapacak tercümanların bir olması artı bir avantaj olmaktadır.
Son günlerde salgın hastalıkla mücadele kapsamında, toplu olarak yapılan etkinlikler, toplantı, organizasyon, eğitim, seminer, fuar ve konser faaliyetler durdurulmuştur. Sadece ülkemizde değil, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 (Coronavirus, Koronavirüs) fazla yayılmaması amacıyla sosyal mesafeler uygulanmaya başlamıştır. Uluslararası düzeyde yapılan olan görüşmeler de çeviri ihtiyacı için toplantılarda alternatif çözüm yolları aranmaya başlamıştır. İşimiz gereği, bizim ilgi alanımıza düşen simültane çeviri için bir bulunmadan, online çeviri hizmetlerini devreye sokmuş durumdayız.
 
Zoom üzerinden simultane çeviri de sistemin avantajları olduğu kadar, dezavantajları mevcuttur. Online kanallardan gerçekleşen bu etkinlikler için gerekli önlem alınmadığı sürece büyük bir soruna dönüşebilir.
 
  • Kullanılan programın yetkinliği
  • İnternet bağlantısının kalitesi
  • Ses ve görüntü kalitesi
  • Elektrik bağlantı problemleri
  • Toplantı sahibinin internet bağlantısının kesilerek toplantının kapanması
  • Toplantıda tercüme için gereken teknik donanım yetersizliği
  • Tercümanın program için gerekli yetkinliğinin bulunmaması
  • Katılımcı tercümanların programa bağlantı sorunsalı
Canlı soru cevap şekillerinin konferans düzeyinde olmaması vb. sorunlar göz önünde bulundurulması gerekmektedir.
Bu sorunlardan birinin gerçekleşmesi, online toplantınızın düşük kalitede seyretmesi ve bir fayda sağlamayacaktır. Tercümanın teknik konulara hâkim, İnternet probleminin olmadığı kesintisiniz bir bağlantının olması şarttır.

Zoom indir

Uzaktan videolu tercüme hizmeti alabilmek için Zoom uygulamasını indirerek recurring modda konferans görüşmeye hazır olması yeterli. Ancak Zoom’un dışında Whatsapp, Google, Yandex gibi uygulamalar üzerinden de uzaktan videolu tercüme hizmeti alabilirsiniz.

Simultane tercüme hizmetleri kapsamında yukarıda saydığımız uygulamalar ve daha pek çoğu üzerinden uzaktan videolu simultane tercüme hizmeti Bilim Tercüme Ofisi tarafından verilmektedir.

Zoom Konferans Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.