Ehliyet Belgesi Tercümesi

Ehliyet belgesi tercümesi yurt dışında araç kullanma süresi 6 ay olarak sınırlandırıldığından, yurt dışında araç kullanabilmek için ehliyet belgesi tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Yurt dışında 6 aydan fazla ehliyet kullanmak isteyenler için ise ehliyet belgesini yeminli tercümanlar tarafından tercüme edildikten sonra noter tasdiki alarak resmi kurumlara vermeleri gerekmektedir. Türkiye’ ye geldikten sonrada yurt dışında alınan ehliyetler için yeminli tercüme ve noter onayı da gerekmektedir.

Noterler kendilerine tasdik için sunulan belgeler için yeminli tercümanlar tarafından çevrilmeyen ve imza kaşe olmayan hiçbir çeviriyi tasdik etmezler.

ehliyet belgesi tercumesi

Ehliyet belgesi tercümesi nasıl yapılır?

Ehliyet belgesi çevirisi ehliyetinizi yurt dışında uzun süreli araba kullanmak isteyenlerin noter tasdikli olması gereken belgelerdir. Firmamız da ehliyet belgenizi tercümesini yaparken alınması gereken noter onayı işlemlerinizde birlikte yürüttüğünden kolaylıkla alabilme imkânı sunmaktadır.

Ehliyet belgesi resmi kurumlara verileceğinden tercüme edilirken herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olmamasına özen gösterilmelidir. Firmamızda tercümeler yeminli tercümanlar tarafından yapılır ve altına imza atılır. Firmamız alanında uzman profesyonel yeminli tercüman kadrosuyla hatasız ve hızlı hizmet vermektedir. Belge de ehliyet belgesi tercümecisini yapan tercümanın imzası, adı, soyadı ve kaşesi bulunmalıdır. Aslına uygun bir şekilde yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilen ehliyet belgeleri noter tarafından onaylanmaktadır. 

Tercüme Büromuzda Verilen Hizmetler

Ehliyet belgesi tercümesi resmi bir evrak olduğundan yeminli çeviriye ihtiyaç duyulmaktadır. Türkiye de 6 aydan fazla süreyle kalacak vatandaşların ehliyet ve sürücü belgelerini Türk ehliyetine çevirmeleri zorunludur.

Firmamızda ehliyet belgesi tercümesinin yanı sıra;

  • Pasaport tercümesi
  • Doğum belgesi tercümesi
  • Kimlik tercümesi
  • Nüfus kayıt örneği tercümesi
  • Öğrenci belgesi tercümesi
  • Ticari sicil gazetesi tercümesi 
  • Vergi levhası tercümesi gibi pek çok alanda ve farklı dillerde tercüme hizmeti verilmektedir.

Yurt dışında yaşayan vatandaşların ehliyetleri Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra yurt dışında aldıkları sürücü belgelerini yeminli tercüme ve noter onaylı işlemlerden sonra Emniyet müdürlüğünden T.C. Ehliyetlerini alabilirler. 

Yurt dışında ehliyet alan vatandaşların bulundukları ülkede motorlu taşıt kullanabilmeleri için sürücü belgesi ve ehliyet çevirisi bulundurmaları zorunludur.6 aydan daha fazla Türkiye ‘de kalıp araç kullanacak olan vatandaşlardan sürücü belgesinin noter onaylı çevirisi talep edilir.

Ehliyet Belgesi Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.