Sabıka Kaydı Tercümesi

Sabıka kaydı adliyeden verilen, bir kişinin uyuşturucu kaçakçısı, tecavüz zanlısı, hırsız, sahte para basımcısı veya suikast girişimcisi, mitinglerin aranan ismi, mafya, seri katil, sapık, olup olmadığını kısaca sabıka durumunu gösteren belgedir. Sabıka kaydı vatandaşa adli sicil müdürlüklerinden, kaymakamlıklardan, yurt dışında büyükelçiliklerden veya e-devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde verilir.

Çeviri noktasında, sabıka kaydı tercüme ajansları her gün yüzlerce müşterisine sorunsuz bir online sabıka kaydı çeviri hizmeti verir. Siz de ihtiyaç duyduğunuz adli sicil kaydı ingilizce tercüme hizmetini yerinizden ayrılmadan Bilim Tercüme aracılığıyla belgenizi internet sitesine yükleyerek kolayca alabilirsiniz. Yılın her günü 24 saat hizmet veren Bilim Tercüme ile işlemlerinizi kısa bir zaman diliminde halledebilirsiniz. Bu sırada aklınızda oluşan soruları da 7/24 ulaşılabilir canlı destek hattına bağlanarak kolayca cevaplandırabilirsiniz.

Adli Sicil Kaydı –Sabıka Kaydı Tercümesi

Bir kimsenin herhangi bir sabıka kaydı olup olmadığını gösteren belgeye adli sicil kaydı denir. Yurt dışında eğitimine devam edebilmek, eğitim görülen alanda çalışmalar yapabilmek için öncelikle adli sicil kaydı belgesi alınmalıdır. Hayatın olağan akışında sıkça karşılaşılan adli sicil kaydı belgesine, adliyeler veya e-devlet aracılığıyla kolayca ulaşılır. Resmi belge niteliği taşıyan adli sicil kaydı ingilizce tercüme işleminin de alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Ayrıca çevirilerin, noter yeminli tercümanlar tarafından tasdik edilmesi de zorunludur.

Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulmaktadır?

Sabıka kaydı tercümesi, bireylere iş ve eğitim hayatlarında oldukça sık lazım olur. Vatandaş olunan ülkede dahi oldukça önemli bir yere sahip olan sabıka kaydı belgesi, yurt dışı vize işlemlerinde genellikle diğer ülkeler tarafından da talep edilir. Sabıka kaydı tercümesinin ihtiyaç duyulduğu diğer durumlar şu şekilde sıralanabilir:
 
 • Vatandaşların işe alınma süreçlerinde,
 • Yapılması zorunlu kamu görevlerinde,
 • Erasmus başvurularında,
 • Üniversite başvurularında,
 • Vize başvurularında.

E-Devletten Adli Sicil Kaydı Nasıl Alınır?

E-Devlet üzerinden birkaç adım ile adli sicil kaydı yoktur veya vardır cevabını alabilirsiniz. Sicil belgesinin; detaylı adli sicil kaydı, 18 yaşından küçük adlı sicil kaydı gibi çeşitleri bulunmaz. Günümüzde bütün iş başvurularının neredeyse hepsinde istenen belgeyi web sitesi üzerinden alabilmek için öncelikle hesap kaydınızın bulunması gerekir. Kayıt işlemi için eğer 18 yaşından büyükseniz istediğiniz PTT şubesinden direkt kendiniz için 4 TL karşılığında şifre satın alımı yapabilirsiniz. Eğer 18 yaşından küçük biri için şifre alınması gerekirse de birince derece (anne, baba, abi, abla) yakınları eşliğinde alınabilir. Kayıt işleminde kişinin T.C. Kimlik numarasını girmesi daha sonra aldığı şifre ile giriş yapması yeterlidir. Daha sonra sistem şifrenizi değiştirmeniz konusunda sizlere zorunluluk sunar. Kayıt işleminden sonra adli sicil kaydı nasıl alınır sorusunun cevabı için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 1. Adım: Tarayıcınız üzerinden web sitesini açıp daha sonra sisteme giriş yapmalısınız.
 2. Adım: Giriş işleminden sonra çıkan sayfa da orta kısımda yer alan ‘’Merhaba, size nasıl yardım edebilirim’’ yazan butona tıklamasınız.
 3. Adım: Arama butonuna ‘’adli sicil kaydı’’ yazdığınız zaman alt tarafta çıkan sekmelerin en başında yer alan ‘’adli sicil kaydı sorgulama (Adalet Bakanlığı)’’ isimli sekmeye tıklayarak, ihtiyacınız olan sayfaya ulaşabilirsiniz.
 4. Adım: Açılan yeni sayfa da sizlere sabıka kaydı hakkında bilgilerin yer aldığı bir bilgilendirme kutusu çıkar. Bu kutunun altında bilgilendirmeyi okuduğunuzu ve anladığınızı belirtmeniz gereken bir buton var ve butona tıkladıktan sonra ‘’devam et’’ yazısına basmalısınız.
 5. Adım: Çıkan sayfa da kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra alt tarafta bu belgeyi neden çıkarmak istediğinizi belirten kutuları doldurmalısınız. Daha sonra ‘’devam et’’ butonu ile belgenin çıkarılacağı sayfaya geçersiniz.
 6. Dipnot: Eğer yurtdışı için bu belgeyi çıkarmak isterseniz ‘’kurum türü’’ kısmında belirtmeniz gerekir. Eğer belirtirseniz tercüme edilmiş bir şekilde belgeyi alabilirsiniz.
 7. Adım: Yönlendirilen sayfa da sabıka kaydı belgenizi görüntüleyebilirsiniz. Adli sicil kaydı nasıl indirilir diye merak ediyorsanız yönlendirildiğiniz sayfa da yazıcı simgesinin yanında yer alan aşağı tarafı gösteren oka tıklamanız yeterlidir.

E-devlet üzerinden adli sicil kaydı nasıl silinir mi? sorusunun cevabı hayırdır. Çünkü sisteme işlenmiş olayların web sitesi üzerinden silinmesi gibi bir durum yoktur. Eğer bu tür işlem yapmak isterseniz Adalet Bakanlığı’na dilekçe doldurarak başvuru da bulunabilirsiniz. 

Neden Bilim Tercüme’yi Tercih Etmelisiniz?

Fransızca, Azerice, Korece ve İngilizce dillerinin haricinde 120’den fazla dilde hizmet veren Bilim Tercüme, sabıka kaydı tercümesi konusunda da hizmet verir. Bilim Tercüme’nin sabıka kaydı çeviri bürosu olarak ilk hedefi kaliteli bir hizmet vermek olsa da kalitenin yanı sıra uygun fiyatlı hizmet vermek de önceliğidir. Piyasadaki sabıka kaydı tercüme şirketleri politikalarından farklı bir fiyatlandırma politikası izleyen Bilim Tercüme, müşterilerine sabıka tercümesi hizmetini uygun fiyatlarla sağlar. Siz de güvenli ve kaliteli bir adli sicil kaydı ingilizce tercüme hizmeti alırken bütçesini yormak istemeyenlerdenseniz Bilim Tercüme ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sabıka Kaydı Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.