Geçici Mezuniyet Belgesi Tercümesi

Geçici mezuniyet belgesi nedir? Diploma, eğitim görülen kurumdan hangi bölümden mezun olunduğunu, kişinin bilgilerini, mezuniyet derecesini ve mezun olunan kurumun bilgilerinin yer aldığı resmi evraktır. Diplomanın hazırlanması zaman aldığından, resmi işlerde kullanılması için mezuniyet belgesi ile aynı işlev de sayılan resmi belgedir. Geçici mezuniyet belgesi ilgili üniversitelerin öğrenci işlerinden veya e-devlet üzerinden alınabilir. İstenildiği takdirde İngilizce verilebilmektedir. Bunun haricin de gerek görüldüğü zaman tüm dillere çevirisi yapılarak kullanılması mümkündür.

Geçici mezuniyet belgesi, dersi geçmek için yeterli notu aldıktan hemen sonra verilebilir. Geçici olarak verilen bu resmi belgenin süresi yoktur, diplomayı alacağınız zamana kadar kullanılabilir. Kulanım süresin de geçici mezuniyet belgesi çevirisinin yapılacağı dile kısa sürede dönüştürmek istendiği zaman bizden destek alabilirsiniz.

Geçici Mezuniyet Belgesi Nerede Kullanılır?

Yurt dışında alınan diplomaların Türkiye’de geçerli olabilmesi için denklik alınması gerekmektedir. Bu denkliği noter onaylı diploma tercümesi ile Yüksek Öğrenim Kurumları’na başvuru yapılması gerekmektedir. Denklik için başvuru e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Noter onaylı diploma aynı zamanda Türkiye’ye yapılan göç için, yapılacak iş başvurularında gereklidir. Diploma tercümesi yeminli tercümanlar tarafından iki nüsha şeklinde yapılır. Biri notere verilirken diğer nüsha kişiye verilir.

Kişiye verilen geçici mezuniyet belgesi çevirisi; kişiye lazım olan ve gerekli görülen yerlerde kullanılmaktadır. İstenilen dile en kısa sürede eksiksiz olarak çevrilmektedir.

Notere verilen geçici mezuniyet belgesi çevirisi; kişinin işe girmek, ikametgâh etmek gibi birçok yerde kullanmak için resmi olarak noter de bulunması gerekmektedir. Noterde bulundurma nedenine bağlı olarak hangi dilde isteniyorsa çevirisi yapılmaktadır.

Geçici Mezuniyet Belgesi İstenilen Dile Nasıl Çevrilir?

Geçici mezuniyet belgesi çevirisi hangi dile çevrilmek isteniyorsa firmamız tarafından kısa sürede kusursuz bir şekilde tercüme edilmektedir. Bu sektörde uzun yıllardır yapmış olduğumuz profesyonel çalışmalarımız sayesinde sizlerin ilk tercihi olmaya devam ediyoruz. Firmamızla iletişime geçerek istediğiniz belge ve evrakı tercüme ettirebilirsiniz. Alanında uzman kişiler tarafından kısa sürede, çeviri nedenine uygun olarak belgeniz tercüme edilecektir. Ayrıntılı bilgi ve hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici Mezuniyet Belgesi Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.