Banka Hesap Cüzdanı Tercümesi

Bir defter türü olan banka hesap cüzdanı banka tarafından müşteriye verilen bir defterdir. Nüfus cüzdanı ile herhangi bir bankaya başvuru yapılması durumunda banka hesabı açtırılabilir. Banka hesabı açılması durumunda banka tarafından müşteriye hesap cüzdanı verilmektedir. Banka hesap cüzdanı çevirisi ise banka hesap cüdanı, hesap ekstresi gibi konuları kapsamaktadır. Banka hesap tercümesine genellikle yurtdışı seyahatleri sırasında ihtiyaç duyulmaktadır. Yurt dışına gidilmesi durumunda gidilecek ülke tarafından kişinin banka bilgileri istenmektedir. 

Ekonomik terim ve kavramların tercümesi söz konusu olduğundan dolayı banka hesap cüzdanı tercümesi işlemleri özen isteyen bir işlemdir. Banka hesap cüzdanı tercüman işlemleri alanında uzman ve tecrübeli tercümanlar tarafından yürütülmektedir. Tercümenin doğruluğu ile birlikte güvenilirliği de önem taşımaktadır. Çünkü banka hesap bilgileri tercüme edilirken kişinin tüm banka hesap bilgileri okunmaktadır. Bu nedenle güvenilir bir tercüme firması tarafından tercüme işlemlerinin yapılması oldukça büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde banka hesap bilgileriniz kötü niyetli kişilerin eline geçebilir.

Banka Hesap Cüzdanı Tercümesine Neden İhtiyaç Duyulmaktadır?

Banka hesap cüzdanı çevirisine ihtiyaç duyulan bazı durumlar mevcuttur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yurt dışı seyahatleri sırasında vize işlemlerinin yapılabilmesi için konsolosluklar tarafından talep edilebilmektedir. 
  • Yurt dışı eğitimlerinde hem vize işlemleri için hem eğitim için gidilecek okul tarafından istenebilmektedir. 
  • Yurt dışında iş kurma amaçlı yapılan ziyaretler de banka hesap cüzdanı tercümesi istenebilmektedir.
  • Yurt dışında çalışanlar Türkiye’de kredili alım yapacaksa bu nedenle hesap cüzdanı tercümesi istenebilmektedir. 
  • Gelir durumu belgelenmek için istenebilmektedir. 
  • Yurt dışı seyahatleri esnasında hava alanında gişe işlemleri esnasında istenebilmektedir.

Banka Hesap Cüzdanı Tercümesi Fiyatları

Banka hesap cüzdan tercümesi alanında uzman ve tecrübeli tercümanlar tarafından yapılmaktadır. Bunun için tercümanlık yapan şirketlere başvurmanız gerekmektedir. Banka hesap cüzdanı tercümesi belli bir fiyat karşılığında yapılmaktadır. Tercümeyi fiyatı ise, tercümenin hangi dilden hangi dile yapılacağı, tercüme için beklenen teslim zamanı, müşteri istekleri, tercüme edilecek karakter sayısı, yeminli ya da noter onaylı tercüme mi olacağı gibi seçeneklerle belirlenmektedir. Tercüman şirketleri tarafından noter onaylı ya da yeminli hesap cüzdanı tercümesi yapılabilmektedir. 

Banka Hesap Cüzdanı Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.