Tercüme Bürosu

Tercüme büroları dil ihtiyacını gidermek amacıyla bir takım belge ve dokümanların tercümanlar tarafından farklı bir dile çevrilmesi için çalışırlar. Bir dilde hazırlanan herhangi bir belgenin ya da konuşmanın bir başka dile yazılı ya da sözlü olarak çevrilmesi işlemine tercüme denir. Özellikle yurt dışı ticari ilişkilerde oldukça sık ihtiyaç duyulan tercüme, tercüme bürosu çalışanları olan yeminli tercümanlar tarafından yapılmaktadır. Dünyada konuşulan dil sayısı arttıkça, tercümanlığın önemi de aynı oranda artmaktadır. Tercüme oldukça geniş kapsamlı bir alana sahiptir. Tercüme ofisleri firmaların ya da kişilerim istek ve ihtiyaçlarına karşılık verecek düzeyde çeviri yapmaktadır.

Tercüme Bürosu Ne İş Yapar


Tercüme sektörünün kalbi olan tercüme bürosu tercüme işlemlerinin gerçekleştiği yerdir. Tercüme bürosunda çalışan tercümanlar eğitim almış alanında uzman yeminli tercümanlardır. Tercüme büroları kişilerin ihtiyacı olan belgelerin ihtiyaç duydukları dile çevirisini yapmaktadırlar.

Tercüme Bürosu İle Çalışmanın Avantajları


İhtiyaç duyulan çeviri işlemlerinin çeviri bürosu tarafından yaptırılmasının bazı avantajları bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;


Tercüme büroları sorumluluk üstlendiğinden dolayı herhangi bir sıkıntı olması durumunda karşısında bir muhatap bulabilirler.


Tercüme işlemlerinde en ufak bir hata büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle tercüme bürolarında çalışan deneyimli tercümanların yaptığı çevirilerde hata ihtimali ortadan kalkmış olur.


Müşterilerin acil çeviri ihtiyaçlarının olması durumunda tercüme bürolarına başvurması kolaylık sağlayacaktır.
Çoğu tercüme bürolarında çalışan tercümanlar ve editörler gerekli uzmanlığa sahiptirler. Tercüme ile ilgili gerekli eğitimi almış kişilerdir.


Çeviri işlemlerinin tamamlanmasının ardından editörler tarafından yapılan kontroller çevirileri daha kaliteli kılmaktadır.


Tercüme büroları tarafından yapılan çeviri işlemlerinde hatalı çeviri, gecikme gibi durumlar söz konusu değildir.


Tercüme edilecek belgelerin tercüme edileceği dilin kültürüne ve dil üslubuna uygun olması gerekir.

Tercüme büroları kaynak dilin kültürüne hâkim olduklarından dolayı yerelleştirme sağlanmış olur.

Tercüme Bürosu Fiyatları

Tercüme bürolarında yapılan tercüme işlemleri belli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Tercüme ücreti, dil çiftine, kelime sayısına, teslim süresine göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda tercüme bürosunun kalitesine ve tercümanlık yapacak tercümanın deneyimine göre de değişiklik göstermektedir.

Tercüme Bürosu

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.