Kimlik Tercümesi

Kimlik, ülkelerin kendi vatandaşlarına doğduklarında verdikleri kişisel bilgilerini ve durumlarını gösteren resmi bir belgedir. Ülkelere göre farklılık gösteren bu belge bizim ülkemizde adı, soyadı, anne, baba bilgileri ile medeni hal ve dini bilgilerini barındırmaktadır. Her bireyin kendisine özel kimlik belgelerinde numaraları vardır. Bu numaralar devlet dairelerinde ve birçok kurumda kişiye kolaylık sağlamaktadır. Kimlik tercümesi, yurt dışına çıkışlardaki vize başvurularında, oturma ve çalışma izni alırken, eğitim talebinde bulunurken gerektiği görülmektedir. Kimlik tercümesinin resmi bir belge olduğu ve bu belgenin resmi kurumlarda kabul görebilmesi için mutlaka yeminli tercümanlar tarafından tercümenin yapılması gerekmektedir. Kimlik tercümesi yapılırken kişinin bilgilerinin gizliliği ilk prensip olmalıdır. Tercümede diğer bir husus ise çeviriyi yapan kişinin hızlılığıdır.

kimlik tercumesi 2

Kimlik Tercümesi Nerelerde Kullanılmaktadır?

Ülkemizde yapılan son düzenlemeler ile birlikte kimlik belgeleri biometrik çipli hale getirilmiştir. Artık yeni kimlik belgeleri ile sistemde büyük rahatlıklar sağlanmaktadır. Kimliklerimizdeki bizlere özel kodlar ile tüm bilgi ve verilere ulaşmak çok daha kolay bir hal almıştır. Kimlik tercümeleri en çok yurt dışına yapılacak iş başvurularında, vize işlemlerinde resmi makamlar ile yapılacak olan her türlü yazışma ve görüşmelerde, yurt dışı bağlantılı şirket işlemlerinde gerek duyulmaktadır. Bu tarz başvurularınızda kimlik tercümeniz olmadan işlemlerinizin yürütülmesi mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka hizmet alacağınız kurumda bulunan yeminli tercümanlardan yardım almanız gerekmektedir. Kimlik tercümesinin teslim edileceği resmi kurumlar ile sıkıntı yaşamamak için bu yardım önem arz etmektedir.

Kimlik Tercüme Ücretleri

Günümüzde kimlik çevirileri İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Çince ve Arapça dillerinde tercih edilmektedir. Kimlik tercümesini yapacak kişinin çeviriyi yapacağı dile olan hâkimiyeti oldukça önemlidir. Tercüman kimlik bilgilerinin mahremiyetine dikkat etmelidir. Kimlik tercüme ücretleri diğer tercüme ücretlerine kıyasla çok daha cüzi bir miktara yapılmaktadır. Bu tercüme için sizlerden yüksek meblağlar talep edilmesine müsaade etmeyiniz. Ücretlendirmeler tercih edilen dile göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kimlik tercümeleriniz çok kısa bir zaman içerisinde çevirisi yapılıp sizlere teslim edilmektedir. Bünyemizde bulunan alanında uzman tercümanlarımız ile kimlik tercümelerinizde uygun fiyatı, hızı ve kaliteyi bizimle yaşayın.

Kimlik Tercümesi

Aşağıdaki formu doldurun ve fiyat teklifi alın.