ONLİNE PROFESYONEL TERCÜME

Tercüman Refakat Hizmeti

Tercüman Refakat Hizmeti

Her birey yaz geldiğinde yorgunluğunu atmak için tatil ihtiyacı hisseder. Tatile gideceği zaman yurt dışı tercihlerinde genel olarak dil konusunda zorlanacağını düşünür ve tercihlerini bu yönde yapmak ister. Eğer tatile gitme planlarınızı ertelemek istemiyorsanız mutlaka tercüman refakat hizmetinden faydalanmak gerekecektir. Hele iş için gidiliyorsa dil anlamında yaşayacağınız zorlukların üstesinden tercüman refakat hizmetinden faydalanmak işinizi çözecektir.

Tercüman Refakat Hizmetinden Nasıl Faydalanılır?

Bu hizmeti kullanmak isteyen kişinin yanına ona refakat edecek bir tercüman verilir ve bu tercüman çevirmenlik yaparak tüm işiniz boyunca size refakat ederek yanınızda bulunur. Karşı tarafın söylediklerini size sizin söylediklerinizi karşı tarafa direk aktarmakla yükümlüdür.

Refakatçi olarak görevlendirilen tercüman restaurantta dahi yemek siparişini garsona iletirken size tüm seyahat ve işiniz boyunca asistanlık yapmaktadır. İş amacı sadece tercümanlık değildir. Size asistanlık yaptığı süre boyunca kültür gezilerinde çevredeki tüm verileri de size aktarması gerekecektir. Bu veriler bir binanın tarihi olabileceği gibi çok önemli bir eser hakkında bilgi de olabilir. Bu konularda kültür elçisi olarak çalışıp size yardımcı olmak için refakat edecektir. Genellikle iş toplantılarında kullanıldığı gibi gezilerde seyahatlerde ve tatillerde de tercüman refakat hizmeti tercih edilir. Bireysel olarak yardım almanın yanı sıra bir grup içinde anlaşma yapılabilir.

Tercüman Refakat Hizmeti İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişilerle anlaşma yaparken ya da bu işi yapması için göndereceği refakatçi için firma ile anlaşırken bazı uzmanlık alanlarına dikkat etmek gereklidir. En başta sormamız gereken ve bulunması gereken refakatçinin dil uzmanlığıdır. Birlikte gideceğiniz şehrin dilini iyi biliyor size doğru bir şekilde aktarıyor olması için bu uzmanlık önemlidir. Sadece dili biliyor olması yeterli olmayıp o dilin deyimlerini duygularını size doğru aktarıyor olması gereklidir. Hem sizin dilinizde hem karşı tarafın dilinde konuşuyor olması gereklidir buda uzmanlık gerektirmektedir. Kültür uzmanlığı ise bir diğer aranan kriterdir. Gitmiş olduğunuz şehrin kültürel değerlerini size aktarması adına  mutlaka iyi idrak ediyor olması ve bu konuda uzman olması gereklidir. Kültür olarak sizin mahcup olmamanız adına el nasıl sıkışılır gibi detayları size doğru aktarması gereklidir.

Bir diğer uzmanlık gerektiren konu ise lokasyondur. Gitmiş olduğunuz şehri çok iyi biliyor olması gereklidir.  Uzmanlık alanlarını genişletebileceğimiz gibi kendine güvenen güler yüzlü olması da istenen aranan özelikleri arasında yer alır. Arkadaş canlısı profesyonel kişilerden olursa herhangi bir sorun yaşamadan tatilinizi seyahat ve toplantılarınızı doğru anlayarak bitirme şansına sahip olursunuz

"Tercüme sektöründeki tüm yenilikleri yakından takip ederek çeviride modern hizmetler ortaya koymak ve müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla yola çıkmış bir tercüme ofisi olan Bilim Tercüme, sektördeki ihtiyaçlara geniş ölçüde cevap verecek uzman bir kadroya sahiptir."

Çalışma Sürecimiz.

En planlı çalışma sürecimiz ile Tercüme Hizmetini sunuyoruz. Çeviri Hizmeti aşamalarımız şu şekildedir.

Çeviri Evraklarının
Hazırlanması

Yetkili Birime
Aktarılması

Çevirilerin
Tamamlanması

Dosyalanıp
Teslim Edilmesi