ONLİNE PROFESYONEL TERCÜME

Redaksiyon Hizmeti

Redaksiyon Hizmeti

Redaksiyon kelime anlamı ile bir metin içinde yer alan imla kurallarının yazım hatalarını düzenlenmesi, kontrol edilmesi ve basıma yayına hazır hale getirilmesi işlemidir. Günümüzde yazılan kitapların ve yayınların okunması biraz da bu işe bağlıdır. Her kitabın ve yayının akıcılığını sağlayan ve okunması için talep olması biraz da imla kurallarına uyulmuş hali ile gerçekleşir. Bu noktada devreye giren redaksiyon hizmeti veren firmalar önem arz etmektedir. Sadece kitap yazarlığı ya da yayınlarda değil çevirilerde de kat ve kat önem taşır. Bir çevirinin kaliteli, anlaşılır ve yanlış anlaşılmaması için mutlaka redaksiyon önemli olup mutlaka dikkat edilmesi gerekli bir konudur.

Kendi Kendine Redaktör Olmak mümkün

Eğer redüktör hizmeti için maliyet çıkaramıyor ve faydalanmak istemiyorsanız zor da olsa kendi kendinize de düzeltmeler yapabilirsiniz. Farklı formatta yazım yaparak size farklı bir bakış açısı kazandırıp hatalarınızı düzeltme imkânı sağlayacaktır. Belge basabilirsiniz aynı zamada bir diğer yöntemde iki monitör kullanmanızdan geçer. Bu şekilde de hatalarınızı düzeltme imkânı bulur ve redüktör hizmetini kendiniz sağlarsınız. Bu kadar teknoloji ile bağlantılı değilseniz manuel bir yöntemde mevcuttur. Metinlerinizi yazarken yazı puntolarınızı rengini ve şeklini değiştirerek de bazı hatalarınızı görürsünüz. Basımınızda yer alan tüm metindeki numara ve isimleri tek tek kontrol etmelisiniz ve tüm işlemlerinizi sakin ve dinamik bile beyin ile yapmanız gereklidir. Yorgun bünye ile işleriniz tekrar hatalar ile sonuçlanacaktır. Fakat her ne kadar bu tarz yöntemler işe yarar gibi dursa da kişiler bu işlemleri yaparken yine hatalar yapacaktır. Terzi kendi söküğünü dikemez derler eskiler. Kişiler kendi hatalarını her zaman göremez bu yüzdende firmamızda yer alan profesyonel kadrodan redaktör hizmeti almak siz müşterilerimiz için daha kurumsal ve hatasız sonuçlar ile metinlerinizi basıma götürmeye yardımcı olacaktır.

Redaktör Hizmeti Veren Kişinin Görevleri

Redaktör hizmeti veren kişi yapılan tüm hataları düzeltmek ve kontrol etmek işi ile ilgilenen kişidir. Yazılmış ya da yazılacak olan metinlerdeki hataları düzelterek yayına hazır hale getirir. Dünyanın birçok yerinde gazetecilik alanında redaksiyon işlemi için personele ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm yayının son halini iyice kontrol edip yayına hazır hale getirmek için çok çaba sarf eden personeller iş ile ilgili uzman kişilerden oluşur.

Firmamız bu bağlamda metinlerinizdeki tüm sorunları gidererek profesyonel ve uzman redaktörler ile redaksiyon işlemini kusursuz bir şekilde metinlerinizi yayına sokmak için hizmet vermektedir.

"Tercüme sektöründeki tüm yenilikleri yakından takip ederek çeviride modern hizmetler ortaya koymak ve müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla yola çıkmış bir tercüme ofisi olan Bilim Tercüme, sektördeki ihtiyaçlara geniş ölçüde cevap verecek uzman bir kadroya sahiptir."

Çalışma Sürecimiz.

En planlı çalışma sürecimiz ile Tercüme Hizmetini sunuyoruz. Çeviri Hizmeti aşamalarımız şu şekildedir.

Çeviri Evraklarının
Hazırlanması

Yetkili Birime
Aktarılması

Çevirilerin
Tamamlanması

Dosyalanıp
Teslim Edilmesi