ONLİNE PROFESYONEL TERCÜME

Noter Tasdikli Çeviri

Noter Tasdikli Çeviri

Çeviri hizmetlerinde beklenen çeviri türlerinden biri de noter tasdikli çeviridir. Yeminli çeviriden farkı ise, noter tarafından onaylanmasıdır. Önemli belgelerde, resmi içerikli evraklarda ve hukuki işlemlerde noter tasdikli çeviri istenebilir. Çeviri hizmetimizde kaliteyi ve profesyonelliği öncelikli tutarız. Noter onayı gerektiren çevirilerinizde de hizmet vermekteyiz. Yeminli tercümanlar tarafından yapılan çeviriler noter onayının ardından noter tasdikli çeviri olarak adlandırılırlar.

Noter Tasdikli Çeviri Gereken Durumlar

Özellikle resmi evraklarda bazı kurumlar noter tasdikli çeviri ister. Buradaki amaç yapılan çevirinin onaylanması ihtiyacıdır. Önemli bir belge olduğunda böyle resmiyeti olan bir onaya ihtiyaç duyulabilir. Genellikle hukuki işlemlerde, yurt dışı şirketleri ile yapılan önemli anlaşmalarda ve resmi kurumlarda noter tasdikli çeviri istenir. Bu durumda, yeminli tercümanlarımız tarafından tamamlanan çevirinin noterden tasdiklenmesi sağlanır. Çeviri yapan tercümanın kaşesinin ve imzasının çeviri belgesi üzerinde yer alması gerekir.

Noter Tasdikleri Çevirilerin Ücreti

Eğer bir çevirinin noterden onay alması isteniyorsa, diğer çevirilerden daha fazla masrafı olacaktır. Firmamızda en uygun fiyatlarla çeviri hizmetleri yürütülür. Yeminli tercümanlarla ve tecrübeli editörlerle çalışılır. Noter tasdikli olması istenen çevirilerinizde itinayla çalışılır ve onayı tamamlanmış bir şekilde size teslim edilir.

Bir çeviri yalnızca kelimelerin çevrilmesinden ibaret değildir. Özellikle resmi evraklarda çevirinin anlam bütünlüğü olmalı ve anlam olarak birebir gerçek anlamını yansıtmalıdır. Bu kalitede bir çeviri için profesyonel hizmet gereklidir. Resmi dil anlatımına hâkim tercümanlarla çalıştığımız için çevirilerimiz en üst kalite düzeyindedir.

Noter Tasdikli Çeviri Neden Gerekir?

Bazı önemli belgelerde kurumlar, yapılan çevirinin noter tasdikli olmasını ister. Bu konuda net olarak kurumları ve belgeleri saymak mümkün değildir ve yanlış yönlendirmelere sebep olabilir. Kurumdan çevirinin noter tasdikli olması gerekip gerekmediği sorgulanabilir.

Eğer çalıştığınız şirket ya da kurum sizden noter tasdikli çeviri istiyorsa bize güvenebilirsiniz. Tüm çevirileriniz tecrübeli ve alanında bilgili tercümanlarımız tarafından çevrilir ve editör tarafından onaylanır. Yeminli tercüman ya da noter tasdikli çeviri gerektiğinde yine bizimle çalışabilirsiniz. Çevirilerin eksiksiz olması için gayretle ve titizlikle çalışmalarımızı yürütürüz.

Noter Tasdikli Çevirilerde Profesyonel Hizmet

Eğer noter onayı gerekiyorsa, o belge çok yüksek ihtimalle önemli bir belgedir. Uluslararası öneme sahip olduğunda noter tasdiki gerekli görülür. Çevirilerin onaylanması noter tarafından yapıldığında daha da güven verici olur. Profesyonel olarak çalışan ekibimiz sayesinde çevirileriniz en kısa sürede tamamlanarak teslim edilir. Bu konuda aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz

"Tercüme sektöründeki tüm yenilikleri yakından takip ederek çeviride modern hizmetler ortaya koymak ve müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla yola çıkmış bir tercüme ofisi olan Bilim Tercüme, sektördeki ihtiyaçlara geniş ölçüde cevap verecek uzman bir kadroya sahiptir."

Çalışma Sürecimiz.

En planlı çalışma sürecimiz ile Tercüme Hizmetini sunuyoruz. Çeviri Hizmeti aşamalarımız şu şekildedir.

Çeviri Evraklarının
Hazırlanması

Yetkili Birime
Aktarılması

Çevirilerin
Tamamlanması

Dosyalanıp
Teslim Edilmesi