ONLİNE PROFESYONEL TERCÜME

Deşifre Hizmeti

Deşifre Hizmeti

Deşifre hizmeti konferans, toplantı, seminer gibi yerlerde konuşulan konuları ses kayıt ya da video kayıt sistemi ile kayıt altına alarak çalışır ve daha sonra bu kayıtları dinleyerek yazılı bir metin hale getirme işlemidir. Bu kişiye deşifreci dendiği gibi verilen hizmete de deşifre hizmeti denir. Bu hizmeti direk yapan firmalar olduğu gibi ek iş olarak bireylerde yapabilmektedir.

Deşifre Hizmetinin Amacı Nedir?

Deşifre hizmeti en kısa anlatımı ile sözlerin yazıya dökülmesi ve sonrasında da yazının metin haline getirilmesi işlemidir. Bu hizmetler genelde toplantılarda, seminerlerde kullanılmaktadır. Konuşanların sözlerinin yazılı hale getirildiği bu hizmette öncelikle sözler yazıya dökülerek kayıt haline getirilmektedir. Birçok farklı şekilde bu hizmetten yararlanılabiliyor. Yıllarca bu alanda hizmet veren kişilerden hizmet almak da işin profesyonelliği açısından önem taşımaktadır.

Deşifre Hizmeti Verenin Çalışma Prensipleri

Deşifreci olan kişinin çalışma şartları son derece monoton ve yavaştır. Eğer hızlı yazarım gibi vaatlerde bulunması halinde kişinin mutlaka eksikleri hataları olacaktır ve doğru yönlendirmeler yapılamayacaktır. Bir çalışma günü içinde verimli sonuçlar almak için 1 ya da 1,5 saatlik ses kaydının deşifresini yapabilir. Deşifreci maaşının ve kazancının düşük olduğunu düşünüyorsa önce verimliliğini arttırmalıdır aksi takdirde standart bir çalışma düzeni olacaktır. Türkçe dillerin yanı sıra yabancı dildeki kayıtlarında aynı dile çevrilmesi işini de yapabilmektedir. Ses kalitesi ve yapılan kaydın uzunluğu projenin yani işin süresini belirleyen faktördür. Bu alanda profesyonellerden hizmet alındığında daha iyi sonuçlar elde etmek mümkündür.

Deşifre Hizmeti Kullanım Alanları

Deşifre hizmetinin ihtiyaç olduğu durumlar ve kullanım alanları vardır ve bu alanlarda deşifre hizmeti kullanmanız gereklidir. Televizyon programları, telefon kayıtları, konferans ve seminerler ilk sırada yer alır. Bu yerlerde mutlaka bir deşifreci olması gereklidir. Video içerikler, filmler ve dizi, belgesel, sunum, toplantı ve hukuki işlemler olan davalarda deşifre hizmetinden faydalanmak tercih edilir. Deşifre hizmeti maliyeti yanında çalışan kişinin günlük kazancı saat başı hesaplandığı için düşüktür. Maaş olarak düşük ücret almalarına rağmen çoğu deşifreci işini severek yapmaktadır. Deşifre hizmetinin en önemli avantajı sizin yerinize işinizi birisinin yapması ve sizin tekrar tekrar kaydı dinlemek zorunda kalmayışınızdır. Kendi iş yükünüzü hafifletmiş olursunuz.

Bu bağlamda birçok firma deşifre hizmeti ile çalışır ve bünyelerinde bu konuda uzman bir ekip bulundururlar. İstenilen zaman teklif hazırlayıp karşı tarafa sunarlar ve uygun bulunduğu zaman çalışmaya başlarlar

"Tercüme sektöründeki tüm yenilikleri yakından takip ederek çeviride modern hizmetler ortaya koymak ve müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla yola çıkmış bir tercüme ofisi olan Bilim Tercüme, sektördeki ihtiyaçlara geniş ölçüde cevap verecek uzman bir kadroya sahiptir."

Çalışma Sürecimiz.

En planlı çalışma sürecimiz ile Tercüme Hizmetini sunuyoruz. Çeviri Hizmeti aşamalarımız şu şekildedir.

Çeviri Evraklarının
Hazırlanması

Yetkili Birime
Aktarılması

Çevirilerin
Tamamlanması

Dosyalanıp
Teslim Edilmesi