Profesyonel Ardıl Çeviri Hizmeti

Ardıl çeviri simultane çeviri hizmeti ile karıştırılsa da onunla ayrılan yönleri bulunmaktadır. Genellikle bu tercümanlık hizmetini resmi açıklamalarda görmekteyiz. Konuşmacının arkasında, yanında yer alan tercümanların yaptığı çevirilere ardıl çeviri denilmektedir.

Kısa toplarda, resmi açıklamalarda, sağlık sektöründe, kurumsal açıklamalarda ve diplomatik toplantılarda genellikle ardıl çeviri görülmektedir. Eğer aklınızda bu çeviri hizmeti tam olarak yatmadıysa futbol maçından sonra futbolcunun yanında bulunan tercüman tam olarak ardıl çeviri hizmetini sağlamaktadır.

Online profesyonel çeviri hizmeti olan ardıl çeviri en iyi deneyimli tercümanlar tarafından sağlanmaktadır. Bilindiği üzere konuşmalar anlık olarak gerçekleşir ve bu durum da tercümanın ne kadar deneyimli olmasına bağlı olarak değişim göstermektedir. Eğer deneyimli ve uzun süre ardıl çeviri hizmeti yapan firma arıyorsanız bilim tercüme her zaman yanınızda!

Ardıl Çeviri Hizmeti Avantajları

Ardıl çeviri hizmeti anlık olarak yapıldığından kısa süreli bir çevirme hizmeti olarak bilinir. Tercümanlar tarafından oldukça zor olan çünkü karşıdaki kişinin tam olarak neler diyeceğini bilmediğinden anlık olarak tercüme etmesi gerekir. Ardıl tercümanlık hizmeti avantajları ise mini toplantı yapılması şeklinde olduğu için oldukça kısa sürer. Fiyat olarak diğerlerinden daha uygundur. Ayrıca tercümanın ya da tercümanlık ofisinden bir malzeme getirilmesi beklenmez.

Ardıl çeviri yaparken herhangi bir ekipman gerekmez. Çünkü konuşmacı anlık olarak duygularını ifade eder. Bu sırada tercüman mini toplantılara, basın duyurusuna ya da karşıdaki kişiye sözlü olarak konuşmayı aktarır. Burada önemli olan ekipman değil tercümanın bilgi ve deneyim süresidir. Kelime dağarcığı zayıf tercümanların burada teknik olarak söz alması doğru değildir.

Ardıl Çeviri Hizmeti

Tercümanlık hizmeti alınırken mutlaka tercümanın deneyimli olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü artık cümleleriniz karşıki tarafa direkt olarak hiçbir kontrol ya da düzeltme yapılmadan geçecektir. İhtiyaçlara cevap vermesi ardıl tercümanının en büyük rollerinden bir tanesidir.

Ayrıca, tercümana birgün önceden konu ile alakalı detayların aktarılması ardıl çeviri hizmetinin kaliteli olmasını sağlar. Çünkü tercüman buna göre araştırma yapıp eğer sektörde yoğun kullanılan kelimeleri bilmiyorsa yine sorun çıkacaktır. Bilim tercüme tercümanlık bürosu olarak 7’den 70’e ve haftanın her günü ardıl çeviri hizmeti sağlamaktayız.

İletişime Geçin