Nikah Tercümanlığı Nedir? En İyi Nikah Tercümanlığı Firması

Nikah tercümanlığı Türkiye’de gerçekleşen nikahlarda Türkçe dil bilmeyen bireyler için kullanılan tercümanlıktır. Gelin, damat ya da ebeveynlerden birisinin Türkçe bilmemesi durumunda ortaya çıkan nikah tercümanlığı hizmeti gelin ve damat adayının en mutlu gününde onlara yardımcı olmaktadır.

Burada önemli olan bireylerin Türkiye’de nikah kıyarken Türkçe bilmeleri zorunludur. Bu kapsamda, gelin ya da damat adayının yabancı olması ile nikah tercümanlığı ortaya çıkar. Bilim tercüme olarak farklı illerdeki nikahlarına eşlik ederek gelin ya da damat adayının tercümanlığını yapıyoruz. Yeminli tercümanlarımız sayesinde hızlı bir şekilde aksiyon alarak yardımınıza yetişiyoruz.

Ardıl Çeviri: Ardıl Çeviri Hizmeti

Nikah tercümanlığının en önemli kısmı deneyimli olması ve uzun süredir aktif olarak tercümanlık işi ile ilgileniyor olmasıdır. Çünkü sadece İngilizce olarak diller çevrilmiyor aksine onlarca dile tercümanlık yapılmaktadır.

Nikah Tercümanlığı Nedir?

Nikah tercümanlığı ailelerin en mutlu olduğu günde gelin ya da damat adayının yabancı olmasıyla ortaya çıkan tercümana denir. Tercüman burada nikah öncesi, sırasında ve sonrasında eşler ile belgelerin çevirmenliğini yapar. Bu kapsamda tercümanların yeminli olarak görev yapıyor olmasına dikkat edilmelidir. Dile hakim olmayan tercümanların hata yapmasına ve eşlerin ayrılmaya kadar giden sürece neden olmasına sebep olabilir.

Nikah öncesi bilindiği üzere yabancı gelin ya da damat adayının pasaportu nikah için gereklidir. Burada nikah tercümanlığını yürüten tercüman pasaportun çeviri işlemlerini yaparak nikah alımını kolaylaştırır.

Profesyonel Nikah Tercümanlığı

Nikah tercümanlığı yapacak kişinin mutlaka profesyonelliğinin yanında tecrübeli olması da ön görülmektedir. Bu kapsamda gelin ya da damat adayının ani sözcüklerini en iyi şekilde Türkçe dil bilgisine geçirmelidir. Nikah tercümanlığı

Nikah kıyarken olduğu gibi nikah sonrasında da Türkçe belgelerin çevrilmesi gelin ve damat adayına aktarılması için de nikah tercümanlığına görev düşmektedir. Nikah tercümanın görevi sadece “evet” ya da “hayır” kelimesini farklı dillere çevirmek değildir. Nikah öncesi, nikah ve nikahtan sonraki belirli süreçte damat ve gelin adayına dil konusunda yardımcı olmaktadır.

Bilim tercüme ekibi olarak eşlerin en mutlu günlerinde onların yanında yer alarak dil tercümanlığı görevini yürütüyoruz. Bu kapsamda nikah tercümanlığı hizmeti sağlayarak nikah öncesi, ortası ve sonrasında ailelerin yanında yer alıyoruz.

İletişime Geçin